Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat konusunda adım atmamız gerek

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, ihaleleri yapılan statlara bir türlü başlanamadığını, bu konuda bir karar verilmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Stat konusunda adım atmamız gerek
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, TSYD'nin Antalya'daki semineri sırasında Egeli Sabah muhabirine yaptığı açıklamada TOKİ'nin ihalalerini yaptığı statlara 8-9 aydır bir türlü başlanamadığını belirterek, "Artık biz bu işi yapacak mıyız, yapmayacak mıyız? Bir adım atmamız gerekiyor" dedi. Bakanlık olarak bu konuda son bir değerlendirmede bulunacaklarını kaydeden Yılmaz, söz konusu statların bulunduğu yerlerdeki sıkıntıları da göz önünde bulundurarak karar vereceklerini anlattı. Yalıdaki Karşıyaka Stadı için açılan davalardan yetkisizlik kararı çıktığını vurgulayan Bakan Yardımcısı Yılmaz, "Taraftar dernekleri stadın Yalı'ya yapılmasını istiyor. Bu sebeple Karşıyakalılar, 15 bin imza toplamış, bunu vermek için beni Ankara'da ziyaret ettiler" dedi. Son kararı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın vereceğini söyleyen Yılmaz, "Karşıyaka'da çözüme ulaşmaya yaklaştık. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da artık iyi yaklaşıyor. Biz epeyce bir hazırlık yaptık. Sayın bakanımıza arz edeceğiz. Son değerlendirmeyi birlikte yaparak bir karar verilmesi gerekiyor. İzmir için öncelikle bu sorunu çözelim. İzmir, potansiyeli olan büyük bir şehir, sporunun çok iyi olması gerekiyor. Ama arzu ettiğimiz noktada değil" diye konuştu.

ALSANCAK'A YENİ STAT

Yılmaz, Cimnastik Milli Takımları'nın kamp yaptığı Bornova Cimnastik Salonu için Bornova Belediyesi tarafından çıkartılan yıkım kararı ilgili olarak "inşallah yıkmazlar" yorumunda bulundu. Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, yerine ne yapılacağı tartışmalarının gündemden düşmediği Alsancak Stadı ile ilgili soruya da şöyle cevap verdi: "Stada ihtiyaç var onun için en kısa zamanda adım atmak gerekiyor. Alsancak Stadı'nın akıbeti ile ilgili alınmış herhangi bir karar yok. Burası güçlendirme ile kurtulacak durumda değil. Yine spor için kullanılmasında ve buraya yeniden stadyum yapılmasında fayda var. Alsancak Stadı'nın yerine yenisi yapılır." Atatürk Stadı'na da değinen Yılmaz, "Modernize edilmesi, tamirden bakımdan geçirilmesi lazım. Ama şu anda sadece Atatürk Stadı kullanıldığı için en çok oraya ihtiyaç var. Bu sebeple ilk etapta orada bir modernizasyon yapılamaz. Önce diğer statların yapılması gerekiyor" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stat konusunda adım atmamız gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN