İzmirsiz süper lig'in tadı yok

Türkiye'nin deneyimli teknik direktörlerinden Yılmaz Vural, İzmir'in mutlaka Süper Lig'de temsil edilmesi gerektiğini vurguladı. Vural, "Göztepe, Türkiye'nin en keyifli takımlarından bir tanesi" dedi

Giriş Tarihi: 21.1.2015
İzmirsiz süper lig'in tadı yok
Türk Futbolu'nda son yıllarda fenomen haline gelen deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural, İzmir futbolunu, takımları ve stat sorununu değerlendirdi. Antalya'da yapılan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'ne konuşmacı olarak katılan Vural, Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu.

"EN GÜÇLÜ ADAY GÖZTEPE"
İlk olarak İzmir takımlarını değerlendiren deneyimli teknik adam, en umut vaat eden takım olarak Göztepe'yi gösterdi. Altınbaşlar'dan takımı devralan Mehmet Sepil'in sarı kırmızılıları iyi yerlere getireceğini belirten Vural, "Göztepe, Türkiye'nin belki de en keyifli takımı. Amatör kümeye düştüğü dönemde bile 15 bin kişiye oynadı. İzmir takımları arasında yukarıya çıkmak için en güçlü aday. Artık altyapıya daha çok önem vermeli güçlendirmeli. Ekonomisini ve tesislerini göz önünde bulundurduğumda Göztepe'den çıkış bekliyorum" dedi. Karşıyaka Spor Kulübü'nün PTT 1. Lig'de puan cetvelinde ilk beşe girmesiyle beraber dikkatleri üzerine çektiğini söyleyen Vural, "KSK'nin ekonomisinde artık Selçuk Yaşar'dan başka da ekonomik desteğe ihtiyaç var. Bu şartlar altında olmaz" dedi. PTT 1. Lig'in bir çok sorunla boğuşan ekibi Bucaspor'un bugünkü durumunu Süper Lig'e çıktığı dönemde yapılan yanlış transferlere bağlayan Yılmaz Vural, "Transferdeki yanlış yol haritası müthiş bir mali külfet getirdi. Transfer yasağı geldi" ifadelerini kullandı. Altay'ın ilk tesisi yapan kulüp olduğunun altını çizen Vural, "Altay, İzmir ve Türk Futbolu'nda yaşayan bir tarihtir. Süper Lig'de olması gerekiyor. Ama yaşadıkları mali zorluklar ve yanlış yönetimler nedeniyle kafasını bir türlü kaldıramıyor" dedi. "Altınordu, Türkiye'ye çok güzel örnek oluyor" diyen teknik adam, "14 yabancının serbest bırakıldığı bir kuralda yönetim 'ben yabancı oyuncu almayacağım' diyor. İzmir'in en büyük problemi olan stat sorununa pozitif yaklaşan Yılmaz Vural, "Şimdi Alsancak Stadı'nın TOKİ'ye verildi. Karşıyaka'da, Göztepe'de Altınordu'da stat yapacağım diyor. Bu İzmir için önemli bir gelişme" dedi.

"HEDEF İNSANIYIM"
"İzmir'de çalışmak ister misiniz?" sorusuna esprili bir şekilde yanıt veren Vural, "Bir nevi İzmirli olduk. Yazın 3-4 ay Alaçatı'dayız, ama benim İzmir'e gelmemi isteyen bir düşünce olmadı. İzmir'de bir takım çalıştırmak heyecanlandırır. Biz hedef insanıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirsiz süper lig'in tadı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN