İndirimden vazgeçtik bari zam olmasaydı

Uşak Belediyesi'nin toplu ulaşım bilet fiyatlarında indirime gitmesini değerlendiren liler, Kocaoğlu'ndan Uşak'ı örnek almasını, hiç olmazsa yüzde 12,5 oranındaki zammı çekmesini istedi

İndirimden vazgeçtik bari zam olmasaydı
Uşak Belediyesi'nin şehir içi ulaşımda bilet fiyatlarını 1 lira 80 kuruştan 1 lira 50 kuruşa, öğrenci biletini de 1 lira 30 kuruştan 1 liraya düşürmesinin yankıları sürüyor.Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, indirimin üniversitede okuyan ve şehir içinden kampüse gelen yaklaşık 20 bin öğrenci adına sevindirici olduğunu söyledi. Prof. Dr. Çelik, "Kampüs, kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta. 20 bin öğrenci toplum ulaşımı kullanıyor. Öğrenci için 10 kuruş bile önemli. Belediye Başkanı Nurullah Cahan Bey'in bu tutumunu takdirle karşılıyorum" dedi. Vatandaşlar, Uşak Belediyesi'nin alkışlanacak bir karara imza attığını ve örnek alınması gerektiğini belirtti. liler ise yüzde 12,5'a ulaşan orandaki zamma bir kez daha isyan ederek, hiç olmazsa 1 Ocak 2015'ten önceki tarifeye dönülmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na çağrıda bulundu.

CÜZİ ZAM BU MU?
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Uşak Belediyesi'nin petrol fiyatlarının düşmesini dikkate alarak, toplu ulaşımda indirim kararı almasının İzmir'de yapılan zammın ne denli haksız bir uygulama olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi. Doğan, "Aziz Kocaoğlu mecliste zamların cüzi lduğunu söyledi. Cüzi zam buysa Allah normalinden korusun. Kocaoğlu İzmirliyi daha fazla üzme zamları geri al. Ulaşımın en önemli girdi maddelerinden birisi akaryakıttır. Ülkemizde de akaryakıt fiyatlarında sürekli düşüş var. Pompa fiyatlarında sürekli düşüşler oluyor. Aziz Kocaoğlu'nun ulaşımda yapmış olduğu zammın hiçbir ekonomik gerekçesi yok. Uşak Belediyesi ulaşımda indirim yaptı. İzmir Büyükşehir de bunu dikkate almalı" diye konuştu. Uşak Belediyesi'nin kararını değerlendiren İzmirli vatandaşlar Can Aydeniz, Münir Aydemir, Emre Acar, Ozan Erel, Cengiz Akça, Fehmi Bala, Mustafa Aktan, Hüseyin Kaya, öğrenciler Neşe Uztemur, Canan Uztemur ve Nilüfer Doğanay da akaryakıt fiyatlarının ciddi oranlarda düştüğü bir dönemde İzmir'de ulaşıma yüzde 12,5 zam yapılmasının anlaşılmaz olduğunu, indirim olmasa bile en azından zammın geri çekilmesini gerektiğini dile getirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan toplu ulaşımda zarar ettikleri için indirim yapamasalar da en azından zammın da söz konusu olmayacağını bildirdi. Manisa'da da ulaşım ücretlerinde zam ya da indirim söz konusu olmayacak. Manisa Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli, "Belediye 5 ay önce kentkart kullananların tek binişlik ücretini 160 kuruştan 175 kuruşa, öğrenci ücretini de 120 kuruştan 130 kuruşa çıkardı. Belediyenin aldığı bu karara saygı gösterdik" dedi. MHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, "5 ay önce denetimli halk otobüslerimizle sağlanan ulaşım ücretlerini günün şartlarına göre artırdık. Şu andaki fiyatlar civar illerden düşük. Bu durumda indirim düşünmüyoruz" diye konuştu. AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkanvekili Zülfikar Gürcan, 5 ay önceki artışın makul olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İndirimden vazgeçtik bari zam olmasaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN