Türkiye'nin en iyi haber sitesi

172 bin aileyle bire bir görüşme

İzmir Emniyet Müdürü Uzunkaya, çocukların ve gençlerin suç işlemekten alıkonulmasını amaçlayan "Huzurunuz Huzurumuz" ve "Koruyalım Korunalım" projelerinin başarıyla uygulandığını kaydetti

Giriş Tarihi: 23.1.2015
172 bin aileyle bire bir görüşme
İzmir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün 2014 yılında yürüttüğü projelerin gala ve ödül töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Huzurunuz Huzurumuz" ve "Koruyalım Korunalım" projeleriyle il genelindeki 30 bin gence ve 172 bin aileye ulaşıldığını söyledi. Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan'ın da katıldığı törende konuşan İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün bünyesindeki 110 personeliyle yılın 365 günü projeler ürettiğini ifade etti.

FARKINDALIK ALGISI
Uzunkaya, bu çalışmalarda başta dezavantajlı bölgelerdeki çocuklar olmak üzere, aile çevrelerinin de suçtan, suç alanlarından korunması, bilinçlendirilmesi ve korunmasının amaçlandığını kaydetti. Bu tür sosyal projelerle toplumsal duyarlılık ve farkındalık algısı oluşturulmasının önemine işaret eden Uzunkaya, geçen yıl Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün 34 proje ürettiğini ve bu projeler kapsamında 88 faaliyet yürütüldüğünü belirterek şöyle konuştu: "Geçen yıl, 30 bin gencimize ve 172 bin aileye tek tek, yüz yüze ulaşıldı. Projeler, özü itibariyle suç alanlarından korunma, duyarlı olma, bilinçli olma gibi konuları işleyerek sağlıklı bir topluma entegrasyonun olmanın önünü açıyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz için hazırlanan projeler, yaşam kalitesini artırmayı, onların özgüvenlerini yükseltmeyi, sosyal yoksulluklarını azaltmayı, sosyal devletin ilgi ve desteğini yanlarında hissettirerek polis halk ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyor. " Uzunkaya, bu projelerde, kendisine bir adım yaklaşılmasına, vatandaşların asgari bir adım yaklaşarak cevap verdiğinin görüldüğünü anlatarak, "Biz vatandaşlarımızın ayağına her ortamda, her şekilde gitmeye, onların eğitimine katkı vererek, sıkıntı ve sorunlarını devletin sıcak ve şefkatli yüzünü hissettirerek çözmeye; çalışma azmimiz hiç azalmadan devam edeceğiz" dedi. Celal Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün değişik birimlerinden görevlendirilen 600 personelin İzmir genelindeki 2 bin okulda çeşitli konularda çalışma yürüttüğünü de sözlerine ekledi. Programda, öğrenci, vatandaş ve polislerin birlikte oynadığı "Öğretmen-öğrenci ilişkisi" konulu tiyatro oyunu ilgiyle izlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
172 bin aileyle bire bir görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN