Topyekün mücadele

Ticaret Borsası'nın Sosyal Sorumluluk Projesi olarak belirlenen, "Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kampanyası" kapsamında Yaşar Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Topyekün mücadele
Ticaret Borsası (İTB) Meclis Salonu'nda düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Mustafa Toprak, uyuşturucu kullanımının toplumun geleceğini yok eden, ileriye gitmesini engelleyen önemli bir sorun olduğunu vurguladı. Bu sorunla mücadele etmek için teşhisi koyduktan sonra tedavi yöntemlerinin de iyi belirlenmesi gerektiğini ifade eden Toprak, mücadelenin hiç kimseyi ötekileştirmeden bilimsel yapılması gerektiğini kaydetti.

PİŞMAN OLMADAN
İTB Başkanı Işınsu Kestelli de uyuşturucu kullanımı nedeniyle 21 yaşında hayatını kaybeden bir gencin annesine yazdığı şiiri okuyarak, "Gençleri ve ebeveynleri bilgilendirmek için Yaşar Üniversitesi ile işbirliği içinde bir iletişim kampanyasına imza atacağız. Bizim işimiz ürün yetiştirmek, yeşertmek. Eğer bir araziye bakmazsanız orayı ot kaplar. Onun için gençleri, pişmanlığın fayda vermeyeceği son aşamaya ulaşmadan bilgilendirmeliyiz" diye konuştu. Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan da, projenin başarıya ulaşması için bilimsel katkı vereceklerini, üniversite olarak tecrübelerine güvendiklerini ifade etti. Uyuşturucu ticaretinin ve kullanımının günümüzde ülkeler arasında "stratejik bir silah" olarak kullanıldığını söyleyen Barkan, uyuşturucunun bazı ülkelerin içine bilinçli olarak sokularak, atom bombasından daha büyük tahribatlar elde edildiğini belirtti. Yaşar Üniversitesinin "algı mühendisliği" denilebilecek başarılı çalışmalarının bulunduğunu kaydeden Barkan, ürettikleri bilimsel değerleri temel alarak İzmir Ticaret Borsası ile işbirliğinde yürütecekleri bu projenin de başarıyla sonuçlanacağından endişesinin olmadığını sözlerine ekledi. Törende Vali Toprak, Rektör Prof. Dr. Barkan ve Borsa Başlanı Kestelli, işbirliği protokolünü imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topyekün mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN