Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eller aya biz yaya

Türkiye'nin dört bir yanında modern statlar yükseliyor, yerinde sayıyor. Ülke genelinde 22 stadın yapımı sürerken, yerel yönetimler KSK ve Göztepe statlarını engelliyor

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Eller aya biz yaya
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye'de gerçekleşen tesis yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklama, 'in ayıbını bir kez daha yüzüne vurdu. Bakanlığın projelendirerek yapımı için harekete geçtiği 26 stadyum içinde sadece İzmir'deki Karşıyaka ve Göztepe statları, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ruhsat engeli ve çeşitli sebeplerle yargıya gitmesi sonucunda yer teslimi aşamasında kaldı. Oysa ülke genelinde toplam 3 milyar lira kaynak ayrılarak projelendirilen 26 stattan 25 bin kapasiteli Mersin ve 42 bin kapasiteli Konya statları tamamlanırken, 22 statta da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

İZMİR'DE ENGEL VAR
Afyon (15 bin kişi), Sivas, Bursa ve Antalya'daki statların yüzde 99 ile yüzde 70 oranında tamamlandığı, bu statları yüzde 65 tamamlanma oranıyla Samsun, yüzde 45'i tamamlanan Trabzon ve yüzde 25'i bitirilen Malatya, Akhisar (Manisa) ve Sakarya statlarının takip ettiği açıklandı. Yapımında en az yol katedilen statlar arasında yüzde 15'i tamamlanan Kocaeli, yüzde 5'i gerçekleştirilen Adana ve Batman ile yapımına yeni başlanan ve yüzde ikisi tamamlanan Diyarbakır statları var. Edirne, Giresun ve Hatay statlarında ihale aşamasına gelindi. Ankara ile Elazığ statlarında imar çalışmalarının devam ediyor. Yer teslimi yapılan Turgutlu (Manisa) Stadı'nda inşaat başlamak üzere. Ancak İzmir'e kazandırılacak 15'er bin seyirci kapasiteli Göztepe ve Karşıyaka statları, yer teslimi aşamasında ruhsat ve yargı engeline takıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eller aya biz yaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN