Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkas Line ilk kez 1 milyon barajını aştı

Denizcilik sektörü piyasa araştırma kuruluşlarının, gemi sayısı ve toplam taşıma kapasitesini baz alarak açıkladığı dünya konteyner hat taşımacıları liginde Arkas 7 basamak birden yükseldi

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Arkas Line ilk kez 1 milyon barajını aştı
Akdeniz, Karadeniz ve Batı Afrika'da düzenli gemi seferleri ile konteyner taşıması yapan Arkas Line, feeder taşıması yapan alt şirketi EMES Feedering ile birlikte 2014 yılında 1 milyon TEU'dan (1 TEU=20'lik konteyner) fazla yük taşıdı. 1996 yılında kurulan Arkas Line, Arkas'ın yurtdışındaki ofis yapılanması ve konteyner gemi filosunun gücüyle pazar payını her geçen yıl artırıyor. 2013 yılında 770.490 TEU yük taşıyan şirketin iş hacmi yüzde 30 oranında büyüyerek, ilk defa 2014 yılında bir yıllık taşıma hacmi 1 milyon TEU'yu geçti.

DÜNYA DEVLERİ ARASINDA

Arkas Line, dünya ölçeğinde denizcilik sektörü piyasa araştırma kuruluşları olan Dynamar ve Alphaliner'ın analizleriyle, işletilen gemi sayısı ve toplam taşıma kapasitesi baz alınarak açıklanan dünya konteyner hat taşımacıları ligi sıralamasında geçen yıla kıyasla 7 sıra yükselerek 27. sıraya geldi. 35 tanesi kendine ait olmak üzere 39 konteyner gemisi çalıştıran Arkas Line'nın taşıma kapasitesi 54 bin 396 TEU. Akdeniz, Karadeniz ve Batı Afrika'da yaptığı hat taşımalarına ek olarak merkezi İtalya'da bulunan EMES Feedering şirketi ile feeder taşımaları da yapıyor. 24 hat işleten Arkas Line, EMES Feedering ile birlikte toplam 67 limana servis veriyor. Arkas Line, ticaretin var olduğu ve geliştiği her noktaya düzenli servis koyarak yeni pazarlara girip müşterilerinin taşıma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Akdeniz ve Karadeniz'in tüm konteyner limanlarını kapsayan servis ağına bu amaçla 2013 yılında Batı Afrika'yı ekledi. Batı Afrika Servisi kapsamında kendi gemileriyle Senegal, Gana, Nijerya, Fil Dişi ve Ekvator Ginesi limanlarına yük taşıması yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkas Line ilk kez 1 milyon barajını aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN