Mobilyanın başkenti genç çiftleri bekliyor

İzmir'de mobilya denilince akla gelen Kısıkköy her gelir grubuna uygun seçenekler sunuyor

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Mobilyanın başkenti genç çiftleri bekliyor
İzmir'de mobilya sektörünün kalbi konumundaki Kısıkköy Mobilya Şehri'nde ünlü markaların ürünlerinin yanında, kişiye özel mobilya üretimi de yapılıyor. Her bütçeye uygun mobilyanın üretildiği Kısıkköy Mobilya Şehri bünyesinde bir çok markayı barındıyor. İlk olarak 1968 yılında Kısıkköy Ağaç İşleri Sanayi Sitesi adıyla kurulan ve İzmir'deki tüm mobilyacı ve marangoz esnafını birer işyeri sahibi yapmak amacını taşıyan, mobilya şehrinin temeli 1981 yılında atıldı.

YÜZLERCE MAĞAZA

6 yıl süren inşaatın ardından ilk müşterisini 1987 yılında kabul eden Kısıkköy Mobilya Şehri, 1990'dan sonra müşteri sayılarındaki artışla birlikte, farklı firmalarında gelmesi ile çarşı şekline dönüştü. Şimdi 65 farklı firmanın yer aldığı Mobilya Şehri'nde, ev mobilyası, büro mobilyaları, bebe-genç odası, mobilya aksesuarları üretimi yapılıyor. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin uğrak yeri olan Kısıkköy Mobilya Şehri'ndeki firmalar adına konuşan Kısıkköy Mobilya Şehri Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Canözden, "Müşterilerimizin rahat bir alışveriş yapacağı, hatta hafta sonunu huzurla geçirebileceğiniz, gürültüden uzak bir şehri gezmenin zevkini sunuyoruz. Mobilya şehrimizde, geniş yollar, yeşil alanlar, rahat otopark imkanı ile yüzlerce mağaza ve imalathane müşterilerimize hizmet veriyor" dedi. Mobilya seçiminde bilinçli mağaza sahibi üyelerinin, müşterilerin beğenisine ve seçimine yardımcı olma konusunda uzman olduğunu dile getiren Canözden, "Mobilya modasında, müşterilerimizi memnun etmek adına yeni modelleri sunmaya çalışan usta sanatkarlarımız, özel siparişleri almakta ve istenildiğinde ürün üzerinde değişiklik de yapmaktadır" diye konuştu.

DÜĞÜN TÖRENLERİ İÇİN SAĞLIKLI BİR ALTERNATİF
Sağlık turizminde dünyanın önemli merkezlerinden biri olan Balçova Termal Otel, düğün ve toplantı organizasyonlarıyla da İzmirlilere hizmet veriyor. Balçova Termal Otel Genel Müdürü Ramazan Kaya, 34 yıldır termal tedavi merkezi olarak faaliyet gösteren Balçova Termal'e çoğunluğu Norveç'ten olmak üzere Danimarka,Finlandiya,Belçi ka,Hollanda,Almanya gibi ülkelerden fizik tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan hastalar büyük ilgi gösterdiğini anlattı. Kaya, Balçova Termal'de doktor, fizyoterapist ve masörden oluşan 45 kişilik sağlık ekibiyle alternatif tedavi hizmetleri verdiklerini söyledi. Balçova Termal Otel'in sadece tedavi merkezi olmadığını ifade eden Kaya, "Faaliyetlerimiz arasında düğün ve toplantı organizasyonlarına ev sahipliği yapmak da bulunuyor. Aynı anda 3 bin kişiye yemek servisi yapabiliyoruz. İzmirlilerin her türlü düğün, sünnet, toplantı gibi organizasyonlarına talibiz" diye konuştu. Yabancı turistlerin yoğun olduğu nisan-ekim dönemini yüzde 100 doluluk oranıyla geçirdiklerini vurgulayan Ramazan Kaya, kasımmart arasında da aynı doluluk oranına ulaşmak için çeşitli kampanyalar düzenlediklerini belirtti. Kaya, "Yerli turiste de yabancılara olduğu gibi hizmet vermeyi istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyanın başkenti genç çiftleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN