Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e Başbakanlık Ofisi müjdesi geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'dan sonra İzmir'de de bir Başbakanlık Ofisi kurulacağını belirtti toplantıların büyük kısmını burada yapacaklarını, ayda en az birkaç günü İzmir'de geçireceğini söyledi

İzmir'e Başbakanlık Ofisi müjdesi geldi
AK Parti İzmir İl Teşkilatı'nın Halkapınar Spor Salonu'ndaki 5. Olağan Kongresi'ne katılan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İzmirlilere çok sayıda müjde verdi. İzmir'i "Milletin istiklalinin kalesi" diye niteleyen Davutoğlu, "İzmir'e 12 yılda 26 milyar liralık yatırım yaptık. Yerel yönetimlerde CHP'nin zaafiyetlerine rağmen İzmir'in tekrar Akdeniz şehri yapmaya kararlıyız. Bunun için dev yatırımlar yaptık. İhrcaat 2 milyardan 12 milyara çıktık. 5 üniversitenin sayısı 9'a çıktı" dedi.

BAŞBAKANLIK OFİSİ
İzmir'in siyasetin merkez şehri olduğunu dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti: "Size bir müjde vereceğim. Ankara dışında İstanbul'da bir Başbakanlık Ofisimiz var. İzmir'de de Başbakanlık Ofisi açıp toplantıların büyük kısmını İzmir'de yapacağız. Bunun sebebi bu güzel İzmirimiz yerel yönetimlerin etkisizliği yüzünden kötü günler yaşadı. En az ayda birkaç günümü İzmir'de geçireceğim. Bununla ülkemize şunu ilan edeceğiz. İzmir bizim için sembol şehridir. Siyasetimizin merkez şehridir. Milletten kopuk olanlar cumhuriyetçi olamaz. 2015 seçimlerinde inşallah birinci parti AK Parti olacak." İstanbul-İzmir Otoyolu ve Ankara-İzmir hızlı tren hattı tamamlandığında yolculuk sürelerin 3.5 saate ineceğini anlatan Davutoğlu, İzmir'in bütün ilçelerini hastanelerle donattıklarını, Konak Tünelleri tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Davutoğlu, coşkulu kalabalığa"Haziran ayında İzmir'i AK Parti'nin birinci olduğu, kalesi olduğu şehir yapacak mıyız? İzmir bizim kalemizdir diyenlere ders verecek miyiz? İstikbalimizin kalesi yapacak mıyız?" diyerek konuşmasını tamamladı.

KOCAOĞLU KARŞILADI

Kongreye, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da katıldı. Davutoğlu'nu, Adnan Menderes Havalimanı'nda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve diğer ilgililer karşıladı. Salon, 10 bin Türk bayrağı, 10 bin parti bayrağı, 5 bin turuncu beyaz balonlarla süslendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte salona girdi. Davutoğlu içeri girer girmez salonda büyük bir coşku yaşandı. Sahnenin her iki yanındaki dev LCD ekranlar dikkat çekti. Salonda 'Paralel burada doğdu burada bitecek' şeklinde pankart açıldığı görüldü. Kongreye katılanlara tavuklu pilav, ayran, şerbet, lokma ve kumanya ikram edildi. Kongrede partililer, mehter takımının şarkılarıyla coşarken, modern dans gösterisi büyük beğeni topladı. Opera sanatçısı Lütfi Tuna, Başbakan Davutoğlu için yazdığı iki şarkıyı Anadolu Filarmoni Orkestrası eşliğinde sesledirdi.

ŞENGÜL AK PARTİ'YE GEÇTİ
Kongrede MHP'li Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül törenle AK Parti'ye geçti. Başbakan Davutoğlu, Şengül'e "hoş geldiniz" dedi. Kongrede tek listeyle gidilen seçimde 541 delegeden 486'sının oyunu alan Bülent Delican yeniden AK Parti İzmir İl Başkanı seçildi. 18 oyun geçersiz sayıldığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e Başbakanlık Ofisi müjdesi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN