Ofis açma kararına tam destek verildi

Başbakan Davutoğlu'nun, İzmir'de Başbakanlık Ofisi açacağını söylemesi, siyasiler ve iş dünyasında memnuniyetle karşılandı. Hotar, "Hükümet, İzmir'e verdiği değeri bir kez daha kanıtladı" dedi

Ofis açma kararına tam destek verildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, İzmir'de Başbakanlık Ofisi açacağını söylemesi kenttin gündemine oturdu. Ofis açılma müjdesi siyasiler arasında heyecana sebep olurken, İzmir iş dünyası da kararın İzmir'e verilen önemin göstergesi olduğu konusunda birleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Başbakan Davutoğlu'nun İzmir'e Başbakanlık Ofisi açılacağı müjdesinin, AK Parti'nin İzmir'e gösterdiği değerin bir kez daha teyidi anlamına geldiğini belirtti. Ofisin açılmasıyla birlikte kentin uluslararası marka haline geleceğini kaydeden Hotar, "Sayın Başbakanımız, Başbakanlık Ofisi'nin açılmasıyla birlikte ayda birkaç gününü İzmir'de geçirecek. Yerli ve yabancı konuklarını İzmir'de ağırlayacak. İzmir, dünyanın öncü kentleri arasına katılacak. Başbakanlık Ofisi, hem İzmir'e hem de Türkiye'ye hayırlı olsun" diye konuştu.

* AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli: İstanbul'u biraz takip ettiğinizde Başbakanlık Ofisi'nin neler kazandırdığını da görürsünüz. Bir kere ayın belirli günlerinde İzmir'de çalışacak. Bunun çok önem- li olduğun düşünüyorum. Buraya geldiğinde başbakanını uluslararası yapacağı ikili görüşmeler ya da o gün Bakanlar Kurulu'nu bile toplayacak ise burada yapacak. İzmir bir merkez haline gelecek. Yurtdışı temsilcileri İzmir'i görecek. Bu da İzmir'i uluslarası camiaya açacak.

* AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait: İzmir, Türkiye'nin Balkanlara, Avrupa'ya açılan kapısıdır. Bu ofis sadece binadan ibaret olmayacak. Başbakanımız bir takım görüşmelerini burada yapacak. Son derece önemli bir müjde. Sayın Başbakanımızın, hükümetimizin İzmir'e vermiş olduğu değerin bir göstergesi. Hayırlı uğurlu olsun.

* AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık: İzmir kısıtlanıyor diye algı oluşturulmaya çalışılıyordu. Başbakanımız bu ofisi kurarak İzmir'e verilen değer gösterildi. Hizmetlerimiz ile biz zaten bu değeri gösteriyorduk. Yerel yönetimler bunun çok gerisinde kalıyordu. İzmir bu ofis ile beraber üzerindeki ölü toprağını atacaktır.

* İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş: Sayın Başbakan İzmir için olumlu sonuçlar doğuracak mesajlar vererek bizleri sevindirdi. Başta İzmir'in potansiyeli çok daha açık ve net olarak görülecek buna göre gereken teşvik ve destekler verilebilecek, İzmir ülkemize ve dünyaya daha çok mal satarak ihracat yaparak zenginlecektir.

* EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar: Kentte Başbakanlık ofisi açılması son derece önemli bir karar. İzmir'i ön plana çıkaracak bu tip girişimlerde bulunulmasını destekliyoruz.

* İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli: Kentimizde bir Başbakanlık Ofisi açılması kararını hem Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'i daha fazla tanıyıp hissetmesi hem de İzmir'in sesini daha çok duyurup kendini anlatması için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum.

* Ege Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü: Bu önemli ve güzel bir haber. İzmir konularını başbakanlık düzeyinde ele alabilmek ve İzmir'deki ekonomik ve diğer gelişmelerin daha yakından takip edilmesini sağlayacak bir sistem olacağını düşünüyorum. Başbakanın Anadolu'ya yayılma fikrini de destekliyorum. İstanbul'un artık kilit noktasına geldiğini, büyüme konusunda tıkanıklık yaşanacağı, insan kaynağı ve ekonomi dinamikleri yönüyle İzmir'in önemili bir yatırım noktası olacağını düşünüyorum.

* MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü: Bu fikir öncelikle İzmir'e ne kadar önem verildiğinin bir göstergesi. İzmir'de Başbakanlık ofisinin açıl- ması İzmir'in dünyaya açılması anlamına gelecektir. Ayrıca İzmir'in yerel yönetimlerinin, esnafının, tüccarının, genel idareye, hükümete yakın olması anlamına gelmektedir.

* TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan: İzmir'in istenen yerde olmadığını Sayın Başbakan'da dile getirdi. İzmir'in nasıl kalkınacağını, İzmir'in tarihini çok güzel anlattı. Bizler de daha iyi olsun diye çabalıyoruz. İzmir limanlarıyla, lojisktik merkeziyle alternatif bir finans merkezi olabileceğini belirtmiştik. Bunu yapabilecek güçte. Bize düşen buna destek vermek.

* Anadolu Birliği Federasyonu Genel Başkanı Ferhan Ademhan: İzmir'imiz için tarihi bir adımdır. Dolmabahçe'den sonra üçüncü başbakanlık ofisinin İzmir'e açılması, İzmir'in daha önemli bir konum haline gelmesini sağlayacak ve tüm İzmirliler için bu bir onurdur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ofis açma kararına tam destek verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN