İki hizmet binası da başka bahara kaldı

'de Bayraklı ve Karabağlar belediyeleri hizmet binalarını bitiremedi. Karabağlar'da bakır borularının çalınması yüzünden gecikme yaşandı. Bayraklı ise 2016'da yeni binasına kavuşacak

İki hizmet binası da başka bahara kaldı
'de 2009'da kurulan Bayraklı ve Karabağlar belediyeleri aradan geçen 6 seneye rağmen hizmet binalarını bitiremedi. Normal şartlarda 28 Ağustos'ta bitmesi planlanan Bayraklı Hizmet Binası'nın 2016 yılına kaldığı ortaya çıktı. 51 milyon 450 bin liraya mal edilerek en pahalı belediye binalarının arasına adını yazdıran Karabağlar Hizmet Binası'nın ise ısıtma ve soğutma sistemindeki bakır boruların çalındığı ortaya çıktı. Eksperler tarafından yapılan incelemenin ardından hırsızlık sonucu oluşan zararın 50-60 bin lira arasında olduğu tespit edildi. Karabağlar Belediyesi'nin ise yaşanan bu gelişmenin ardından ne yapacağı merak konusu oldu. Bayraklı Belediyesi hizmet binasına bir türlü kavuşamıyor. Normal şartlarda 28 Ağustos'ta bitmesi gereken 13 katlı hizmet binasının henüz yeraltındaki 4 katı ile yer üstündeki 2 katı yapılırken, hizmet binasının bitirilmesi yılan hikâyesine döndü. İlk inşaat firmasıyla 18 Şubat 2012'de sözleşme imzalanırken, inşaatın anahtar teslim süresi 540 gün olarak belirlenmişti. Fakat ihale krizi yaşayan Bayraklı Belediyesi'nin de 2016 yılı başlarında binaya taşınması bekleniyor. Konu ile ilgili Egeli Sabah'a konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İhaleyi kazanan firma çalışmalarını sürdürüyor. Herhangi bir aksilik yok. Bir aksilik olmazsa yıl sonunda yeni binamızda hizmet vermeye başlayacağız" dedi.

YETKİLİLER İLGİSİZ KALDI
Karabağlar Belediyesi'nin yeni hizmet binasında da Bayraklı'da olduğu gibi sorunlar bitmek bilmiyor. Karabağlar Belediyesi'nin 51 milyon 450 bin liraya satın aldığı Burda AVM'nin tadilatı hırsızlık nedeniyle gecikti. Binanın ısıtma ve soğutma sistemi ihalesini Güven Teknik isimli firma çalışmalarında sona yaklaştığı sırada tavanların arasına döşenen üzeri kromla kaplı bakır boruların yerinde olmadığını fark etti. Karabağlar Belediyesi tarafından herhangi bir inceleme başlatılmazken, ısıtma- soğutma tesisatını döşeyen firmanın sahibi polise giderek olay hakkında bilgi verdi. Karabağlar Belediyesi'nin yeni hizmet binası olan Burda AVM'de yaşanan hırsızlık olayının ikinci kez gerçekleştiği ortaya çıktı. Hırsızlık olayının fark edilmesinin ardından ekspertizlerin yaptığı incelemelerin sonucunda çalınana krom kaplı bakır boruların şuan için 50 bin lira değerinde olduğu belirlendi. Binanın havalandırma tesisatını döşeyen Güven Teknik firmasının sahibi Yaşar Güleşçi, ikinci kez yaşanan hırsızlık olayına isyan etti. Belediyeden olayla ilgili inceleme adına hiçbir gelişme yaşanmadığını belirten Güleşçi, "Maddi zaranın yanında boş yere emek ve zaman kaybettik. Belediyenin ilgisizliğinden şikayetçiyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki hizmet binası da başka bahara kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN