Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obeziteye karşı bir destek daha

'de, 'Sağlıklı Nesiller İçin Merkezefendi Obezitenin Farkında' projesine AK Partili Dalbudak da destek verdi

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Obeziteye karşı bir destek daha
'de Merkezefendi Belediyesi ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğiyle hayata geçirilen "Sağlıklı Nesiller İçin Merkezefendi Obezitenin Farkında" projesine destek, artarak devam ediyor. AK Parti Merkezefendi ilçe binasında toplanan AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Adalet Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, meyve yiyerek projeye destek verdi, obeziteye karşı savaş açtı.

"ÖNLEMLER ALINMALI"
Dalbudak, toplumda farkındalık oluşturmak için bu tür çalışmalara ve projelere ihtiyaç olduğunu belirterek, dünyada 1.5 milyar insanın obeziteyle mücadele ettiğini söyledi. Dalbudak, obeziteye yakalanmadan önlem almak gerektiğini de dile getirdi. Meyve yiyerek sağlıklı beslenmeye dikkat çeken Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe ise "Merkezefendi Belediyemizin yapmış olduğu obezite konusunda farkındalık çalışmasına biz de meyve yiyerek destek olmak istedik. Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olmasını istiyorsak, örnek bir beslenme alışkanlığını başta kendimiz benimseyerek yapmalıyız" dedi.

"FARKINDALIK YARATIYORUZ"
Hazırlamış oldukları projeye her geçen gün desteklerin büyüyerek devam ettiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da toplumda farkındalık oluşturmak için harekete geçtiklerini söyledi, "Amacımız sağlıklı nesiller için bir çalışma yapmaksa ev hanımlarımıza, annelerimize, babalarımıza yani çocuklarımızın şekillenmesinde örnek aldıkları her bireyin sağlıklı beslenmesi gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obeziteye karşı bir destek daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN