Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralelle işimiz olmaz

Partilerinde siyaset yapmak isteyen herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten Bülent Delican, "Bir tek vatan hainleriyle, Paralel Yapı'yla hiçbir zaman işimiz olmaz" dedi

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Paralelle işimiz olmaz
Çemberli Efe ismiyle tanınan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül'ün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı kongrede rozet takarak MHP'den AK Parti'ye geçmesinin yankıları sürerken, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Egeli Sabah'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye'yi alıp sürükleyen bir parti olduklarının altını çizen Delican, "Türkiye'nin dinamiklerini çok net bir şekilde hizmet ile birleştiren bir partiyiz. Bu zamana kadar bu potansiyeli hiç kimse değerlendirmemişti. Bu cevheri çıkarttık. Bu cevher de şıkır şıkır işleniyor. İnşallah çok güzel günler olacak. Partimizde siyaset yapmak isteyen, başka partilerde siyaset yapan herkese kapımız açık. Biz, bize gelip de ilkelerimiz, gösterdiğimiz özveriler ile yürümek isteyen, koşmak isteyen kim olursa olsun siyaset yaparız. Ama bir tek hainlerle, Paralel Yapı'yla hiçbir zaman işimiz olmaz" dedi. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül'ün babası Durmuş Özçınar'dan dolayı AK Parti'ye çok uzak olmadığını belirten Delican, "Hanımefendi babası Durmuş Bey'den dolayı bize uzak değil. Kendisi de AK Parti'nin içinde büyümüş bir insan. AK Parti ilkelerine bağlı bir insan. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50 ile İzmir rekorunu kırmasında Kiraz'ın AK Parti'ye olan sevgisini teveccühünü görüyoruz. Yerel seçimlerde olmadı ama kısmet bugüneymiş. Görüşmeler yapıldı. Kendisi de zaten kızımız olduğu için sağ olsun geldi. 7 tane belediyemiz var. Hizmet edeceğiz. Kiraz'a hayırlı uğurlu olsun. Kiraz'ın hizmete susamışlığını inşallah bu dönem yapacağı büyük hizmet ve çalışmalarla giderecek" diye konuştu.

SEÇİM ORDUSU KURUYORUZ

Meclis üyeleriyle ilgili süreç hakkında da konuşan Delican, "Meclis üyeleriyle ile ilgili bir şey söyleyemem. Tabii ki kendi kanaatleridir. Bizim kapımız herkese açık. Partimizde siyaset yapmak isteyen, partimize katkı koymak isteyen herkese AK Parti'ye siyaset yapmaya bekliyorum. Sayın Başbakanımızın İl Başkanları toplantısında Ankara'da bize söylemiş olduğu bir şey vardı. Ben seçmeni iki türlü değerlendiriyorum demişti. Birincisi AK Parti'ye oy veren seçmenler. İkincisi AK Parti'ye oy verme potansiyeli olan seçmenler. Olaya böyle baktığımız zaman Sayın Başbakanımızın, hükümetimizin aslında herkese nasıl kucak açtığını da görebilirsiniz. Türkiye'nin en büyük partisi AK Parti. Türkiye mozaiği AK Parti. Dünyada adaletin, mazlumların hakkının arandığı, dünya düzeninin gerçekten değişmesiyle ilgili, hak hukuk ve kardeşliğin oturmasıyla ilgili mesaj veren tek parti de AK Parti" dedi. Kimseyi ikna etmek için uğraşmadıklarını vurgulayan Delican, "İnsanların ferdi istekleriyle olan bir şey bu. Çalışma yapmak isteyen bir arkadaşımız biz ile beraber yol yürümek istiyor. Biz tabii ki onunla beraber yol yürüyeceğiz. Biz parti hizmeti için beraber yol yürümüş insanlarız. Hanımefendi bundan sonra biz ile beraber yol yürüyecek. Aynı davaya inanan bir kardeşimiz. Aramızda hiçbir ayrılık gayrılık yok. Partimizle beraber hizmet üretmesinden dolayı son derece memnunuz" dedi. Mazbatasını aldığını hatırlatan Bülent Delican, "100 kişiyle beraber seçim ordusu kuruyoruz. Üst katımızda SKM'mizi tuttuk. Ona başlıyoruz. Seminer, toplantılar, seçim çalışmaları hızlı bir tempoyla yürüyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralelle işimiz olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN