Kocaoğlu 10. olabildi

Bir araştırma şirketinin 30 büyükşehir belediye başkanının yerel seçimlerden bu yana gösterdikleri performans üzerine yaptığı ankette, Kocaoğlu 10'uncu sırada yer aldı

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Kocaoğlu 10. olabildi
Andy-Ar araştırma şirketinin 30 büyükşehir belediye başkanının yerel seçimlerden bu yana gösterdikleri performansları üzerinde yaptığı ankette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yüzde 40'lık başarı oranıyla 10'uncu sırada yer aldı. Ankette en başarılı belediye başkanı ise CHP Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kazandığı tazminatla 3.5 ton sucuk dağıtan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki oldu. Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından 12 Aralık 2014 - 15 Ocak 2015 tarihleri 30 büyükşehirde, büyükşehir belediyeleri performanslarına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek adına bir anket yapıldı. Yüzyüze ve telefon yöntemiyle toplam 27 bin 356 kişiyle görüşüldüğünü belirten şirket yetkilileri; çalışma, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo- demografik gruba mensup kişilerden, yaş, cinsiyet eğitim, mahalle-semt kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş denekler ile görüşme yapıldığını belirttiler. Araştırma sonuçlarına göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 30 büyükşehir belediye başkanı arasında 10'uncu sırada yeralırken ankete katılan İzmirlilerden yüzde 40.8'i belediye hizmetlerinden memnun olduğunu, 36.8'in memnun olmadığını, 14.7'si kısmen memnun olduğunu, Yüzde 7'si ise fikrinin olmadığını belirtti.

ULAŞIM İSYANI

Başkan Kocaoğlu'nun, özellikle 29 Haziran'da uygulamaya başlattığı yeni toplu taşıma sistemine geçmesine vatandaşlardan tepki gösteriyor. Aktarmalı sistemle otobüs sayısını azaltan Başkan Kocaoğlu, İzmirlilerin büyük tepkisini çekmişti. Ayrıca seçim zamanında deniz ulaşımı için getirilen gemilerin geri gönderilmesi ve Büyükşehir'in Akdemir Plaza'yı kiralayıp 9 aydır boşuna kira ödemesi gibi fiyasko ile sonuçlanan hizmetler de Başkan Kocoğluiçin eksi puan getirdi. Andy-Ar araştırma şirketinin yaptığı anket sonucunda ilk on şöyle oluştu; Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki birinci, Sumsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ikinci, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek üçüncü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dördüncü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel beşinci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş altıncı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan İbrahim Karaosmanoğlu yedinci, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sekizinci, Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek dokuzuncu, İzmir Büyükşehir Beledişe Başkanı Kocaoğlu da onuncu sırada yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu 10. olabildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN