Üç dönem boyunca hiçbir şey yapmadı

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Üç dönem boyunca hiçbir şey yapmadı

Aziz Kocaoğlu'nun başkanlığı boyunca 'e değer kazandıramadığını söyleyen Ali Aşlık, "Hizmet edecek kadroları yok. Beceriksizliklerini algı operasyonu ile kapatıyorlar" dedi

Egeli Sabah'a konuk olan AK Parti Milletvekili Ali Aşlık, yaklaşan genel seçimler öncesi kent gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 3 dönemde kente kazandırdığı bir eseri bulunmadığını vurgulayan Aşlık, "Metroya Aziz Kocaoğlu başlamadı. Sadece ihaleleri yaptı. Onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 5 kilometrelik metroyu 10 yılda zor tamamladılar. Bu 'paramız var' demelerine rağmen böyle oldu. Metrolar esasen birçok yerde parasızlıktan dolayı yapılamıyor. İzmir'de becerisizlikten dolayı yapılamadı" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde kente hizmet edecek kadronun olmadığını belirten Ali Aşlık, "İyi becerdikleri sadeci bir konu var. O da algı operasyonları. Algı ile olgu birbirini tamamlamıyor. Bu bir gün bitecek" dedi. Karşıyaka ve Göztepe statları ile ilgili konuşan Aşlık, "Eninde sonunda yapılacak. Başka bir çıkışı yok. Kulüplerin düşünceleri yönetimler değişince değişiyor. Maalesef kurumsallık yok. Olmayınca da iki arpa boyu yol alamıyoruz" dedi. Büyükşehir yasasının İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de kasasını bir hayli doldurduğuna dikkat çeken Aşlık, "Bunu rantabıl kullanmak gerekiyor. Aziz Kocaoğlu bugüne kadar ne yaptı? Kocaoğlu'nun 3. dönemi. Kocaoğlu iki defa seçilerek biri atanarak olmak üzere 3 kez başkanlık koltuğuna oturdu. Kocaoğlu'nun benim eserim diyebileceği kaç tane eseri var? Şunu Kocaoğlu yaptığı diyebileceğimiz kaç tane eser var? Metroya Aziz Kocaoğlu başlamadı. Önceden planlanmıştı. Programlanmıştı. İhalelerini yaptılar. Onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 5 kilometrelik metroyu 10 yılda zor tamamladılar. Bu paramız var demelerine rağmen böyle oldu. Metrolar esasen birçok yerde parasızlıktan dolayı yapılamıyor. İzmir'de becerisizlikten dolayı yapılamadı" dedi.

METROYA GÜVENMİYORUM
İl başkanlığı döneminden de metro ile ilgili süreci takip ettiğini belirten Aşlık, "Uygulama projesi olmadan metro ihalesine çıktılar. Bu kadar önemli bir yatırım uygulama projesi olmadan ihaleye çıkılır mı? Maalesef çıkıldı. Nitekim ondan sonra el yordamıyla bir takım şeyler yaptılar. Çökme tehlikesinden sonra ihaleyi feshettiler. Ortaya garip bir şey çıktı. İnşallah ileride sıkıntı çıkmaz. Bunların yaptığı metroya güvenmiyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde İzmir'i götürecek bir kadronun olmadığını düşünüyorum. Devletin kademesinde yetişmiş kendi görüşlerine yakın isimler var. Alıp getirebilirler. Bunu da yapmıyorlar. Dar bir kadroyla hizmet ediyormuş gibi yapıp zaman kazanıyorlar. İzmirlilerin CHP'ye hak etmediği krediyi verdiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e Başbakanlık Ofisi yapılacağını müjdelemesiyle ilgili de görüşünü bildiren Aşlık, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, İzmir'e o tarihi fonksiyonunu yeniden kazandırmak, kent ile ilgili oluşturan olumsuz algıları kırmak adına bir adım atmış oldu. Merkezi hükümet üzerine düşen görevi yapar. Kalıcı hizmetlere katkı sunması için yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının bu işin ciddiyetini anlaması ve ona göre vaziyet alması gerekir" diye konuştu.

4. KEZ İKTİDAR OLACAĞIZ

Başkanlık sistemi hakkında da görüşlerini bildiren Aşlık, şöyle devam etti; "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemini Türkiye'nin geleceği olarak savunuyor. Zaten yüzde 52 oy almış. Yüzde 20 oy alan bir partinin lideri olarak savunuyor olsa, ne yapıp yapıp kendisi için yol açıyor denebilir. Türkiye için bu faydalıdır diyorsa, buna kulak vermek lazım. Mesela MHP'de Devlet Bahçeli'den, CHP'de Kılıçdaroğlu'ndan rahatsız olan bir kesim var. Biz bu kesimlere Başkanlık sistemini doğru anlatırsak, bu kişilerin değişimden yana oy kullanıp Türkiye'nin geleceği için AK Parti'ye oy vereceğini düşünüyorum. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Türkiye hep tek partili iktidarlar döneminde sıçrama yapmıştır. Menderes, Özal döneminde sıçrama oldu. 3 dönem arka arkaya AK Parti iktidar yaptı. İnşallah kamuoyu yoklamalarına göre 4. kez iktidar olacağız. Parlamenter sistemi çuval yarışmasına benzetiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç dönem boyunca hiçbir şey yapmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN