MHP'li Başkan da belediye personeli

Giriş Tarihi: 11.2.2015
MHP'li Başkan da belediye personeli

CHP İlçe Başkanı'nın her ay maaş aldığı Bayraklı Belediyesi'nde MHP İlçe Başkanı Kandil'in de işçi olduğu ortaya çıktı. AK Partili mevkidaşı, Kandil'e "patronunu eleştirebilecek misin" diye sordu

Bayraklı Belediyesi'nde CHP İlçe Başkanı Cemalettin Alper'in kadrolu işçi olarak çalıştırılması, ayrıca işe giriş çıkış işlemi yapılarak tazminat almasının sağlanmasına ilişkin tartışmalar sürerken, benzer bir durumun MHP İlçe Başkanı Mustafa Kandil için de geçerliği olduğu anlaşıldı. Bir süre önce yapılan genel kurulda Bayraklı MHP İlçe Başkanlığı'na, Bayraklı Belediyesi'nde yıllardır çalışan Mustafa Kandil seçildi. Uzun yıllardır belediyenin kadrolu işçisi olan Kandil aynı zamanda Türkİş Sendikası'nın işyeri baş temsilcisi olarak görev yapıyor. CHP'li Cemalettin Alper'den sonra MHP'li Mustafa Kandil'in de Bayraklı Belediyesi'nde işçi olarak çalışması tartışmaları yeniden alevlendirdi. Konu ile ilgili Egeli Sabah'a konuşan AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Özcan, bu durumun zaafiyete yol açacağını savundu. Özcan, "Yarın Bayraklı Belediyesi ile ilgili bir mevzu ortaya çıktığında muhalefet etme noktasında zaafiyet oluşacağına inanıyorum. Hem kongreye katılan MHP'li delegelerin hem de MHP Genel Merkezi'nin bu noktada gözden kaçırdığı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte Bayraklı açısından MHP bir muhalefet partisi. Belediye Başkanı'nın faaliyetlerini eleştirme konusunda sıkıntı yaşayabilir. İşyerinde sıkıntı yaşamayı göze alabilecek mi? Hangi işçi patronu eleştirebilir?" dedi.

KRİZ YAŞANMIŞTI

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın başkanlığında Haziran 2014'deki meclis toplantısında CHP İlçe Başkanı Cemalettin Alper'e verilen tazminat krize neden olmuştu. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Kemal Büyükkesim, Alper'in partide ilçe başkanlığı yaparken belediyede aynı anda nasıl çalıştığını sorarak, "CHP İlçe Başkanı Alper, 1 Eylül 2009 tarihinde işe girmiş. Ardından 11 bin 958 lira tazminatı verilerek 10 Ekim 2013 tarihinde işten çıkartılmış. Tazminatı aldıktan bir gün sonra yeniden iş başı yaptırılmış. Sayın Alper belediyede ne iş yapıyor? Mesaisinin günlük sekiz saatini işine ayırması gereken bir kişi ilçe başkanlığını aynı anda nasıl yürütüyor" demişti. Yaşanan tartışmalar mecliste krize neden olmuştu.

BABAM OLSA ELEŞTİRİRİM

Egeli Sabah'a konuşan MHP Bayraklı İlçe Başkanı Mustafa Kandil ise, "Ben Bayraklı Belediyesi'nde kadrolu personelim. Taşeron değilim. Yanlış yapan babam da olsa eleştiririm. İşim ile alakalı bir sıkıntım yok. Bayraklı işçisinin önderiyim. Daha önce Bayraklı Belediyesi işçisine yanlış yapıldığında eleştirdim. Haksız olanın karşısında, haklı olanın yanında durmaya devam edeceğim. Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı da yaptım. Ocak başkanlığı yaptım. Karşıyaka İlçe Başkan Yardımcılığı yaptım. Bir sıkıntı olmadı. Çünkü kadrolu çalışıyorum. İşime bakıyorum. İşim bitince de partinin başında çalışmalarıma devam ediyorum. Belediye Başkanı insanları işten çıkarırsa, hizmet götürmezse bunlara karşı çıkarım. Cemalettin Bey'in durumu farklı. O taşeron işçisi. 17 yıldır kadrolu belediye işçisiyim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li Başkan da belediye personeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN