Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tireli servisçilerden Büyükşehir'e tepki

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Tireli servisçilerden Büyükşehir'e tepki

Kontak kapatıp eylem yapan servisçiler "S" plaka fiyatlarının çok yüksek olmasından şikayet etti

'in Tire ilçesi servisçiler S plaka mecburiyeti getirilmesine tepke göstermek amacıyla Tire Belediyesi önünde kontak kapatıp, eylem yaptı. Tire'nin, Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içine girmesi sonrası, S plaka mecburiyeti ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden servisçiler "Plakalar çok yüksek fiyatlara satıldığı için mağduruz. Ekmeğimizin derdine düştük. Yediğimiz trafik cezaları zaten sınırlı olan kazancımızı elimizden alıyor. Bu durumu şiddetle protesto ediyoruz" şeklinde konuştular.

FAHİŞ FİYATTAN SATILIYOR
İlçede okul, fabrika ve iş yerlerine özel yolcu servisi hizmeti veren 350'yi aşkın esnafın büyük mağduriyet yaşadığını ifade eden servis sahipleri Tire Belediyesi'nin yaklaşık 3 bin S plaka dağıtmaya hakkı olduğunu ancak önceden gerçekleştirilen ihalede sadece 50 adet S plakanın dağıtıldığını öne sürdü. Söz konusu plakaların 30 bin lira gibi fahiş bedellerden bulduğundan yakınan servisçiler, dağıtılan plakaların çoğunun Tire dışından alıcı bulduğunu iddia etti.

ODA SAHİP ÇIKSIN

Arkadaşları adına konuşan Yaşar Acar, Serdar Bayraktar, Ali Türkoğlu ve Taner Yılmaz adlı servis sahipleri "Aydın İncirliova'da 3-5 bin liraya bu plakalar verilirken biz de neden 25-30 bin liralara çıkılıyor. Bu paraları ödememiz mümkün değil. Tire'de, yok denecek kadar az sayıda servisin S plakası var. Bu duruma sessiz kalan Tire Şoförler Odası ve Tire Otobüsçüler Odası'nın da bize sahip çıkmasını ve haklı davamızı savunmasını bekliyoruz" dediler. Şehirde korna çalarak sesini duyurmaya çalışan servisçiler, Tire Belediyesi önünde CHP İlçe Başkanı Şenol Sardoğan ile görüştü. Sardoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilerleyen günlerde gerçekleştireceği ihaleye kadar soruna geçici çözüm bulduklarını söyleyince eylem sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tireli servisçilerden Büyükşehir'e tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN