Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuar açılışında inek güzellik yarışması

İzmir'de organize edilen tarım ve hayvancılık fuarı İnek Güzellik Yarışması'yla başladı. 700'e yakın firmanın katıldığı fuara 150 bin civarında ziyaretçi bekleniyor

Giriş Tarihi: 13.2.2015
Fuar açılışında inek güzellik yarışması
10. Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı (Eurosaia AGROEXPO) ve 6. Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Süt Endüstrisi Fuarı (Animal EXPO) İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye bünyesinde kurulan Tarım Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışmalarla İzmir'in tarım ve hayvancılıkta bir marka haline geldiğini söyledi. Fuarı organize eden şirketin yönetim kurulu başkanı Fatih Tan ise 700'ün üzerinde firmanın katıldığı fuara 150 bine yakın ziyaretçinin beklendiğini, kısa zamanda hızla büyüyen fuarın gelecek yıl yeni fuar alanıyla birlikte dünya çapında iddia sahibi olacak büyüklüğe kavuşacağını dile getirdi.

SULTAN BİRİNCİ OLDU

Fuarın açılışında Altın Çan İnek Güzellik Yarışması yapıldı. 51 hayvancılık işletmesinden seçilen 3 ineğin katıldığı yarışmada jüri, ineklerin fiziksel özellikleri ve süt verimlerini dikkate alarak değerlendirmede bulundu. Yarışma sonucu Kırkpınar Çiftliğine ait 60 litre süt verimine sahip "Sultan" isimli inek birinci seçildi. Özel olarak üretilen altın çan takılan inek, daha sonra açık artırmayla 10 bin 500 liraya satıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar açılışında inek güzellik yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN