Sun Express'ten müjde

Ege Bölgesi'nin zaman geçtikçe turizm ile gelişip büyüdüğünü vurgulayan Sun Express Genel Müdürü Paul Schwaiger, "Yaz döneminde İzmir'e 6 yeni doğrudan uçuş başlatıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Sun Express'ten müjde
Sun Express'in Antalya'da genel merkezinde SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın basın toplantısı düzenledi. 2015 yılındaki hedeflerinin anlatıldığı toplantıda, İzmir'i 2012 yılında HUB (aktarma noktası) ilan ettiklerini belirten Genel Müdür Paul Schwaiger, Türkiye pazarından çok memnun olduklarını ve İzmir'in bunda önemli payı bulunduğunu söyledi. Kente teşekkür etmek için yaz döneminden itibaren İzmir'e 6 yeni doğrudan uçuş başlatacaklarını söyleyen Schwaiger, "Bu yaz sezonunda Belçika'da Brüksel, İtalya'da Roma ve Milano, Fransa'da Toulouse, Azerbaycan'da Bakü ve İngiltere'de Londra'ya da uçmaya başlayacağız. Bu uçuşlarla beraber İzmir'den Avrupa'da 14 ülkede 36 dış hat noktasına haftada 123 uçuş gerçekleştireceğiz" dedi. İzmir'in bölgesiyle birlikte 10 milyonluk bir kent olduğunu sözlerine ekleyen Schwaiger, Ege Bölgesi ve Akdeniz'in turizm ile gelişip büyüdüğünü hatırlattı. Hava ulaşımının özellikle turizm için olmazsa olmazların başında geldiğine değinen Schwaiger, "Ayrıca Manisa ve İzmir'deki iş dünyasının da İzmir'e doğrudan uçuşlara ihtiyacı vardı. Avrupa'da da popüler olan bu kente yeterince uçuş olmadığı için turist gelmiyordu. SunExpress de bunun farkında olarak hareket ediyor. Onun için İzmir seferlerimize 6 yeni nokta ekleyip 10 uçağımızla 36 noktaya uçacağız" diye konuştu.

"GENİŞLEMEK İSTİYORUZ"
Şu anda 10 uçakla İzmir'de çalıştıklarını da aktaran Schwaiger, "İzmir'de çok başarılı işler yapıyoruz ve orada genişlemeyi düşünüyoruz. Bu kentteki havalimanı da Avrupa'daki en iyi limanlar arasında olduğundan bu avantajı en iyi şekilde değerlendirmek amacındayız" ifadelerini kullandı. Schwaiger 2016'da İzmir'de 10 kuruluş yıllarını kutlayacaklarını da vurgulayarak, 2017'de İzmir'den 10 milyon yolcu taşımayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Bu yıl da büyümeyi sürdürmeyi hedeflediklerini aktaran Schwaiger, 2015 ciro hedeflerinin 1.1 milyar Avro, yolcu hedefinin ise 8 milyonu aşmak olarak nitelendirdi. Nisan ayından itibaren tableti ve bilgisayarı olanların belli ücret karşılığı kablosuz internet hizmeti olan wi-fi kullanıcılarımıza sunulacak. Yetkililer ayrıca kuruluş yıl dönümleri olan Nisan ayında özel bir sürprize hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sun Express'ten müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN