Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Henüz istediğimiz desteği bulamadık

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "AK Parti'ye oy veren ilçelerin cezalandırılmaya kalkıldığını" belirtmesinin ardından 'deki başkanlar da gereken desteği henüz göremediklerini dile getirdi

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Henüz istediğimiz desteği bulamadık
'deki AK Partili ilçe belediye başkanları, seçimlerden bu yana geçen 1 yılda Büyükşehirden arzu ettikleri desteği göremediklerini ifade etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun önceki gün Ankara Rixos Otel'de düzenlenen AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Yönlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor. Davutoğlu, diğer partilerin elinde bulunan büyükşehir belediye başkanlarıyla ilgili kendilerine yoğun şikayetler geldiğini, AK Partili ilçe belediyelerinin cezalandırılmak istendiğini öğrendiklerini bildirmişti. Konuya ilişkin Egeli Sabah'a değerlendirmede bulunan AK Partili Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Geçtiğimiz bir senelik süreci değerlendirdiğimiz zaman tabii ki o arzu ettiğimiz desteği yardımı bulamadık ya da biz beklentilerimizi büyük tuttuk bilemiyorum. Ama şu ana kadar bir şey görmedik. Ama bu görmeyeceğimiz anlamına da gelmez. Önümüzdeki 2015 yılında izleyeceğiz" dedi.

HALK HİZMET BEKLİYOR

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, halkın taleplerini en hızlı şekilde yerine getirmek durumunda olduklarını belirterek "Takdir edersiniz ki, evet bir şeyler yapılıyor ediliyor ama tam da istenen düzeyde olmayabiliyor. Bir şeylerin daha hızlı ve güçlü bir şekilde yapılması lazım. Konu budur. Diğer ilçe belediyeleri ne kadar etkileniyor onu takip edecek durumda değiliz. İşlerimizi daha hızlı gerçekleştirme yönünde çalışma içerisindeyiz. Yapılanlar var. Yapılamayanlar var. Halk da hizmet bekliyor. En iyi ve hızlı bir şekilde karşılamak zorundayız. Çünkü hizmette bekleme olmaz. Hızlı bir şekilde karşılanması lazım. Sayın Başbakanımızın da ifadeleri bu yöndedir. Dolayısıyla, bu gibi eksiklikler görüldü ki, bunların hızlı bir şeklide gerçekleşmesi gerekiyor. Bu konularda biraz daha mesafe almamız gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

5 BELDEDE ALTYAPI YOK

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Sayın Başbakanımız İzmir'e geldiğinde benim katılamadığım bir toplantıda ilçe belediye başkanlarımız ile görüşmüş. O görüşmeye istinaden Sayın Başbakanımız bu konuşmayı yaptı" bilgisini verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendilerine sahip çıkıp çıkmayacağını görmek için önlerinde 1-2 sene olduğunu dile getiren Uğurlu, şöyle konuştu: "Kemalpaşa İzmir'in en büyük organize sanayi bölgelerinden birisi. Tarımı var. Merkeze çok yakın. Biz merkezde ne varsa Kemalpaşa'da da onu istiyoruz. Biz de kültür merkezleri istiyoruz. Benim 5 tane beldemin altyapısı yok. Bu beldelerimin çok acil bir şekilde altyapı sorununun çözülmesini istiyoruz. Dosyalarımızı Büyükşehir'e de ilettik. İlerleyen süreçte bu taleplerimizin karşılanıp karşılanmadığına bakarak yorumlarımızı yapacağız. Ama geçtiğimiz bir senelik süreci değerlendirdiğimiz zaman tabiî ki o arzu ettiğimiz desteği yardımı bulamadık ya da biz beklentilerimizi büyük tuttuk bilemiyorum. Ama şu ana kadar bir şey görmedik. Bu görmeyeceğimiz anlamına da gelmez...Katrilyonluk bütçeler var. İlçelerin su, altyapı, kanalizasyon, mezarlık, itfaiye, ilan reklam bütün gelirleri Büyükşehir'e akıyor. Bunun karşılığında da biz de arzu ediyoruz ki otoparkından tutun da her türlü yatırımı Büyükşehir eşit bir şekilde ilçelere dağıtsın. Önümüzdeki süreçte de bu dağılımın ne kadar adil olup olmadığını çok daha iyi değerlendireceğiz."

MESAJ ÇOK NET
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Ankara'daki toplantıda Sayın Başbakanımızın mesajları çok iyiydi. AK Partili 18 büyükşehir belediye başkanına net bir talimat verdi. 'ayrım yapmak yok' dedi. Büyükşehir'in yapması gerekip de yapmadığı işler olursa ödeneklerinden kesileceğini deklare etti. Bu son derece önemliydi. Bundan sonra tüm belediye başkanları artık ayrımı yapmaksızın çalışır diye düşünüyorum. Şu anda bundan sonraki sürece bakacağız" dedi. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da diğer ilçe belediyelerine ne yapılıyorsa aynısını istediklerini belirtti. Soylu, "Bizim istememizden ziyade oralar nasıl düşünülüp yapılıyorsa bizim ilçelerimiz için de bazı şeylerin yapılması gerekiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Henüz istediğimiz desteği bulamadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN