Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İthal aday değilim

İzmir Milletvekili ve eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın sağ kolu olan Ömer Sertbaş, 7 Haziran için AK Parti'den milletvekili adaylık başvurusunu resmen yaptı

Giriş Tarihi: 21.2.2015
İthal aday değilim
AK Parti İzmir'den milletvekili aday adayı olan Ömer Sertbaş, kendisini "ithal aday" olarak görmediğini söyledi. Sertbaş'ın İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısına Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve çok sayıda parti yöneticisi katıldı.

BİLGECE BİR SÖZ

Mersin'de vahşice öldürülen Özgecan Aslan'a rahmet dileyerek sözlerine başlayan Sertbaş, "Bu katiller hak ettikleri cezaları alacaklardır. Benim de bir kızım var. Ancak üzerinde durmak istediğim bir konu var. Özgecan'ın babası Mehmet Bey, meleklerin kanatları kırılmaz dedi. Bu bilgece söylenmiş bir sözdür. Böyle dönemlerde birlik beraberlik ve hoşgörü önemlidir. Yola çıkarken biz de bunları ilke edindik" dedi. Sertbaş, aday adaylığı konusunda Binali Yıldırım'ın onayını aldığını, Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sırasında "Hayat İzmir 1414" projelerini hazırlarken kentin sorunlarını yakından öğrenme imkanı bulduğunu, kendisini "ithal aday" olarak görmediğini belirtti. Sertbaş, "Lojistik, sağlık, bilişim lokomotif sektörlerden olmalıdır. İşsizlik en önemli problemlerden birisidir. Bu sorunların çözümü hükümettedir. Ancak bu görevi yaparken yerel yönetimlerin de katkısı olmalıdır" diye konuştu.

MIZRAK SIĞMIYOR

Sözlerine CHP'yi değerlendirerek devam eden Sertbaş, "CHP,basiretsiz ve beceriksizliğini üstünü 'Hükümet bize destek olmuyor' diyerek örtmeye çalışıyor. Ancak mızrak çuvala sığmıyor. 25 katrilyonluk bir yatırım var. İzmir'de çevre yolunun olmadığı ya da İZBAN'ın olmadığı bir İzmir düşünün. Bir de bunlara ilaveten Konak Tüneli ve Sabuncubeli Tüneli'nin devreye girdiğini düşünün. İzmir bunlarla şaha kalkacak. İzmir'in hizmete ihtiyacı var. CHP'nin hizmetsizlik siyaseti yerini hizmete bırakacak. Buradaki başkanlarımıza bakarak İzmir hizmeti öğrenecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İthal aday değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN