Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte medyaya bakış açıları

Giriş Tarihi: 22.2.2015
İşte medyaya bakış açıları

AK Parti'den İzmir Milletvekili aday adayı olan Bilal Çetin, CHP'li Gürsel Tekin'in gazetelere "el koyacakları" yönündeki sözlerini "27 Mayıs ruhu hortladı" diye yorumladı

İzmir'den AK Milletvekili olmak için adaylık başvurusunda bulunan Gazeteci Bilal Çetin, önceki gün İzmir'de CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in yaptığı medyaya yönelik açıklamaları "27 Mayıs ruhunun hortlaması" diye niteledi.

DARBECİLİK GENLERİNDE
"Ant olsun ki 8-9 Haziran'da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır" diyen Gürsel Tekin'in talihsiz bir açıklama yaptığını vurgulayan Çetin, "CHP'li Gürsel Tekin'in bu açıklaması CHP'nin medyaya bakış açısını gösteren, CHP'nin basın özgürlüğü konusundaki anti-demokratik tutumunu gösteren bir açıklamadır" dedi. Gazeteci aday Çetin, Gürsel Tekin'in bu açıklamasının CHP'nin genlerindeki darbeci anlayışın yeniden tezahür etmesi olarak görüldüğünü dile getirdi. 27 Mayıs darbesini yapanların tankları Bab-ı Ali'den yürütme tehdidinde bulunduklarını hatırlatan Bilal Çetin, "Tekin'in açıklamaları ile bunun arasında fark yok. 27 Mayıs ruhu hortladı. CHP'nin despot, baskıcı anlayışı ile düşünce ve ifade özgürlüğüne karşı duruşunun açık göstergesidir" şeklinde görüşlerini ifade etti.

TEPKİ GÖSTERMELİ

Tekin'in bu hayalini gerçekleştirme fırsatı olmayacağını anlatan AK Parti Adayı Bilal Çetin "Çünkü 7 Haziran seçimlerinde CHP milletten bir tokat daha yiyecektir. 2011 seçimlerinde önce Gürsel Tekin'in anket şirketlerine teneke bağlamakla ilgili açıklamaları da hafızalardan silinmedi" dedi. Çetin "gazetelere el konulması" fikrine Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti başta olmak üzere basın meslek örgütlerinin sert tepki göstererek gerekli tavrını koymaları gerektiğini bildirdi. Bilal Çetin, "CHP'den milletvekili aday adayı olan Sayın Atilla Sertel'in basına yönelik bu antidemokratik açıklamadan sonra aday adaylığını geri çekip çekmeyeceği merakla beklenmektedir. Gürsel Tekin'in medyaya yönelik baskıcı ve tehditkar açıklamalarının ise özellikle paralel medya organları başta olmak üzere bazı medya organları tarafından görmezden gelinmesi bu medya organlarının basın özgürlüğüne at gözlüğü ile bakmalarının açık göstergesidir" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte medyaya bakış açıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN