Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu yanıltıyor!

Büyükşehir'in AK Partili belediyelere son 10 ayda sağladığı desteği açıklamasına sert çıkan Doğan "Kocaoğlu, diğer belediyeleri de açıklasın. CHP'lilerin daha fazla destek aldığı ortaya çıkacaktır" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Kocaoğlu yanıltıyor!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti'li belediyelere son 10 ay içinde 81.4 milyon liralık destek sağladığını bildiren bir açıklama yapması üzerine Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan'dan yanıt geldi. Kocaoğlu'nun devletin vergi gelirlerinden Büyükşehir Belediyesi'ne ödenen pay ile yaptığı hizmeti eşit götürmekle mükellef olduğunu vurgulayan Doğan, "Bu onun için yasal ve anayasal bir zorunluluktur. Ancak uygulamaya baktığımızda has evlat üvey evlat muamelesi yapıldığını görmekteyiz. Sayın Kocaoğlu diğer CHP'li ilçe belediyelerine ne kadar yatırım yapmıştır? Nüfus yoğunluğu itibariyle lütfen bir kıyaslama yapsın. Ödemiş gibi hem nüfus ve hem de yüzölçümü itibariyle büyüyen bir belediyemize ne yapmıştır? Lütfen yüzölçümü, mahalle, nüfus olarak oranladığımızda AK Parti'li belediyelerin CHP'li belediyelerden daha az hizmet aldığı rakamlarla ortaya çıkacaktır" dedi. "Sayın Kocaoğlu'na soruyorum" diyerek konuşmasına başlayan Bilal Doğan, "AK Partili belediyeleri 81.4 milyon liralık yatırım yaptığını söyleyen Sayın Kocaoğlu diğer CHP'li ilçe belediyelerine ne kadar yatırım yapmıştır? Nüfus yoğunluğu itibariyle lütfen bir kıyaslama yapsın. Ödemiş gibi hem nüfus ve hem de yüzölçümü itibariyle büyüyen bir belediyemize ne yapmıştır? Lütfen yüzölçümü, mahalle, nüfus olarak oranladığımızda AK Partili belediyelerin CHP'li belediyelerden daha az hizmet aldığı rakamlarla ortaya çıkacaktır" diye konuştu. 5 kilometrelik metronun 10 yılda bitmemesinin dünya literatürüne girdiğini vurgulayan Doğan, "Ne zaman hükümetimiz bu metroyu Bakanlar Kurulu kararıyla bitirme girişiminde bulunduğunda Sayın Kocaoğlu bunu kabul etmemiştir. Kocaoğlu'nun hafızasını yenilemesini bekleriz. Ayrıca Sayın Kocaoğlu İzmirlinin vermiş olduğu vergiyle hizmet yapıyor. Kendi kişisel servetini ya da parasını İzmirliler için harcamıyor. Devletin vergi gelirlerinden Büyükşehir Belediyeleri'ne ödenen payını kendi sınırları içerisinde yaşayan İzmirli hemşerilerimize eşit hizmet götürmekle mükelleftir. Bu onun için yasal ve anayasal bir zorunluluktur. Ancak uygulamaya baktığımızda has evlat üvey evlat muamelesi yapıldığını görmekteyiz. Hatta bunu kendisi çok iyi bilmektedir" dedi.

BİZİ ÖRNEK ALSIN

Kocaoğlu'nun Antalya, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarının AK Parti'li olmayan diğer belediyelere götürmüş olduğu eşit hizmet anlayışını örnek alması gerektiğini belirten Doğan, "AK Partili İlçe Belediye Başkanlarımızın projelerini uzun süre bekletmemeli, Büyükşehir Belediyesi'ndeki komisyonlardan ve meclislerden diğer belediyelerde olduğu gibi süratli ve hızlı çıkarmalıdır. Engelleri ortadan kaldırmalıdır. Sonuçta bu hizmeti eşit ve adaletli yapmalı, Büyükşehir Belediye Başkanına yaraşır şekilde davranmalıdır" diye konuştu.

81.4 MİLYON HARCADIK
İzmir Büyükşehir Belediyesi, AK Parti'ye mensup başkanlar tarafından yönetilen Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Selçuk ve Torbalı'ya, son 10 ay içinde 81.4 milyon TL tutarında destek sağladığını bildiren bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yönetim anlayışında 'üvey evlathas evlat' ayrımı bulunmamaktadır. Bu durum dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu yanıltıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN