Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vekillik için kıyasıya yarış

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Vekillik için kıyasıya yarış

İzmir'de milletvekilliği için yola çıkan aday adayları seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Resmi başvurularını yapan aday adayları, ilçe gezilerinde kendilerini tanıtarak boy gösteriyor

İzmir'de milletvekili olmak isteyen aday adayları çalışmalarını hizlandırdı. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek İzmir AK Parti 1. Bölge Milletvekili aday adayı Talip Uzun, siyasete hızlı bir giriş yaptı. Uzun, AK Parti İzmir İl Başkanlığına resmi başvurusunun ardından ilk gün Konak, Gaziemir ve Balçova yönetim toplantılarına katıldı. İkinci gün ise Menderes, Çeşme, Narlıdere ve Urla AK Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. Katıldığı toplantılarda kendisini tanıtan ve neden siyasete girdiğini anlatan Uzun, "İzmir, bu seçimlerde prangalarından kurtularak Sayın Başbakanımızın "Ufuk Şehir İzmir" tanımlamasına uygun bir siyasi netice ortaya koyacağına inancım tam. İzmir'in kendisiyle birlikte bütün Türkiye'de örülmeye çalışılan sanal duvarları yıkacak bir tercihte bulunacak" dedi. Çözüm sürecinin en büyük paydaşının İzmir olması gerektiğini ifade eden Uzun, "Yeni anayasaya en büyük desteği İzmir'den olması için gece gündüz çalışacağım. Devlet tecrübesiyle İzmir'in sorunlarının çözümü için Ankara'da var gücümle çalışıp, İzmir'i sağlığın başkenti yapmak için gayret göstereceğim" diye konuştu.

BARAN, BAŞARI DİLEDİ

AK Parti İzmir Milletvekili aday adayı Ahmet Uğur Baran ise yaptığı açıklamada sadece İzmir'in vekili olmakla kalmayacağını Türkiye'de yaşayan 13 milyon engelliyi temsil edeceğini söyledi. AK Parti Milletvekilliği başvurularının tamamlanmasının ardından tüm aday adaylarına başarılar dileyen Baran, İzmir'de Engelliler Koordinasyon Merkezi İl Başkanı olarak yaptıkları çalışmaları daha ileri götürmeyi hedeflediğini dile getirdi.

12 YILDA BÜYÜK DEĞİŞİM

Mimar Abdurrahman Çabuk, 7 Haziran tarihli 25. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde, AK Parti'den İzmir 2. seçim çevresi milletvekili adayı olmak için, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na başvuruda bulundu. Basın toplantısı düzenleyen Mimar Abdurrahman Çabuk, "Son 12 yılda AK Parti hükümetleri ile Türkiye, ekonomide, ulaştırmada, sağlıkta, tarımda ve birçok alanda önemli ve köklü reformlar gerçekleştirmiş ve gelişme sağlamıştır. 25. dönemde seçilen parlamentonun en önemli ve birinci görevi, 21. Yüzyıl Türkiye'sini taşıyabilecek öznesi millet olan sivil ve demokratik bir Anayasa yapmak olacaktır" dedi.

ENGİN DE BAŞVURDU

Saha çalışmalarına yaklaşık iki aydır devam eden CHP İzmir ikinci bölge milletvekili aday adayı Ali Engin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti sonrası Ankara'ya geçerek CHP Genel Merkezine milletvekilliği adaylık başvurusunu yaptı. Gerçekleştirdiği her ziyarette basına ve halka ön seçim vurgusu yapan Ali Engin, "Başvuruda bulunan tüm adaylara başarılar dilerim. Bizleri rakip olarak görmeleri büyük bir hatadır. Bizler CHP'nin birleştirici gücü altında bir araya gelmiş partilileriz. Yapacağımız çalışmalar CHP'nin iktidar yolunda ilerlemesini sağlayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekillik için kıyasıya yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN