O manşete büyük tepki

Manisa'da Büyükşehir Gazetesi'nde yer alan "Suya zammı AK Parti yaptırdı" haberine tepki gösteren Başkan Çerçi, "Esas zammı onlar getirdi. Meclis'te suya indirim isteyeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2015
O manşete büyük tepki
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin yayın organı Büyükşehir Gazetesi'nde "Suya zammı AK Parti yaptırdı" şeklinde manşet atılmasına Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'den sert tepki geldi. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, mahalle başkanları toplantısında su ücretlerine indirim sinyali verdi. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Kahvehanelerde, lokantalarda fatura başına bin lira 2 bin lira zam yapan Büyükşehir Belediyesi'dir. Meclis'te suya indirim yapalım diye teklif getireceğiz. Bakalım ne yapacaklar? " diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Şehri değiştirmek, dönüştürmek, sosyal anlamda hamleler yapmak adına ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca kırsal kalkınma anlamında birçok projeler ortaya koyduk. Yuntdağını turizm bölgesi yapmak için ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Mahallelerimizi kalkındırmak için çalışıyoruz" dedi.

"MALİYETİ VAR"
Katı Atık Yönetmeliği'ne göre hareket ettiklerini hatırlatan Başkan Çerçi, şöyle konuştu; "Katı Atık Yönetmeliği'nde çöp temizliğinin bir maliyeti var. Vatandaş katkıda bulunsun diye bir yönetmelik çıktı. Kanun bu paralar su faturası üzerinden tahsil edilir diyor. Su aboneliklerini MASKİ yapıyor. Su ücretleri ile ilgili görüşmelerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, su paralarının toplanması ve zam yapılması konusunda bizden destek istedi. Biz de su ücretlerini makul bir seviyeye getirdik ve meclisten geçirdik. Fakat suya zammı asıl onlar getirdi. MASKİ yönetimi onlarda. Özellikle ticarethanelerde kademeli artış yapmışlar. Mecliste 'suya indirim yapalım' diye teklif getireceğiz. Bunları da yazın diyeceğiz bakalım ne yapacaklar?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O manşete büyük tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN