Bayraklı'da panik!

Bayraklı'da, inşaat çalışmaları sırasında temel kazısı yapan iş makinesi, yağmur suyu kanalına zarar verdi. Su basan temelde kayma yaşanınca 2 bina çökme riskiyle boşaltıldı

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Bayraklı'da panik!
İzmir'in Bayraklı ilçesinde, inşaat çalışmaları sırasında temel kazısı yapan iş makinesi yağmur suyu kanalına zarar verdi. Suyun bastığı temelde kayma yaşanınca 2 bina çökme riski üzerine boşaltıldı. Olay, geçtiğimiz gece saat 22.00 sıralarında Mansuroğlu Mahallesi 1593/1 sokakta meydana geldi. Yeni yapılacak binanın inşaatı için temel kazıldığı sırada, daha önce oto yıkamacılığı yapılan alanda, iddiaya göre yağmur suyu kanalına bağlı kirli su gider borusu kapatılmadığı için çalışanlar önlem almak zorunda kaldı. Kirli su gideri şiddetli yağmur nedeniyle bir anda patlayarak, yağmur suyu kanalındaki su inşaat temeline dolmaya başladı. Temel yaklaşık bir buçuk metreye kadar suyla dolarken, ihbar üzerine itfaiye ekipleri geldi. Ekipler, temele dolan suyu tahliye etmeye başladı. Bu sırada, temelin bitişiğindeki 2 binada bulunan 7 daire, çökme ihtimaline karşı tedbir amaçlı boşaltıldı. Uzun çalışmaların ardından su tahliye edilirken, bugün erken saatlerde, suyun yan taraftaki binanın temeline verdiği tahribat onarılmaya başlandı. Öte yandan, daha önce kapatılması gereken kirli su gideri, belediye ekiplerince beton dökülerek kapatıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Binayı yapan müteahhitin hiç önlem almadan temeli kazdığını öne süren boşaltılan apartman sakinlerinden makine tamircisi Sezgin Hüseyinoğlu, "Saat 7 civarı yağmurun etkisiyle buraya su doluyor ondan sonra zemin yumuşak olduğundan evin altındaki toprak göçme yaptı. O yüzden itfaiye evleri boşalttı. İki evde boş şu anda. Çoluk çocuk rezil durumdayız. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burayı yapan müteahhitten hiç ilgi alaka yok, mimarını göndermiş ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyoruz. Gece komşuda yatacağız yapacak bir şey yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı'da panik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN