Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silah yoksa hayat var

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Silah yoksa hayat var

Çözüm süreciyle ilgili 'silah bırakma' çağrısına destek veren Ege'deki sivil toplum kuruluşları barış ve huzurun sağlanması için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi

Çözüm sürecinde tarihi günler yaşayan ülkemizde, 'silah bırakma' çağrısı yurt genelinde olduğu gibi Ege'de hizmet veren sivil toplum örgütleri de gönülden destek verdi. "Silah yoksa, hayat var" diyen STK temsilcileri, barış ve huzur için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Hafta sonu seçim bölgesi Manisa'ya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, esnafı ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinledi. Esnafların çözüm süreciyle ilgili sorularını da cevaplandıran Özdağ, çözüm sürecinin Türkiye açısından bir devrim, milat değeri taşıdığını kaydederek süreçten başarıyla çıkılacağını belirtti. Çözüm sürecinin Türkiye için bir devrim olduğunu ifade eden Özdağ, "Menderes'in Başbakanlığı, Turgut Özal'ın, Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı gibi, Anayasayı değiştirdiğimiz anki gibi bir devrim, milat özelliği taşıyor. Çözüm süreci 50 bin kişinin öldüğü bir anı ortadan kaldırmak ve Türkiye'yi zenginleştirme sürecidir. Petrolünle, suyunla, madenlerinle, o bölgede ki doğalgazınla, transit taşımacılığınla büyük bir devrim" dedi. MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, PKK'ya silah bırakma çağrısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, sürecin ekonomiye ve bölgedeki gelişmeye büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, "Çözüm sürecinin yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi her zaman ifade ettik. 30 yıldır bedeli asla ödenmeyecek zararlar yaşandı ve bir nesil ağır bedeller ödedi. Tarihi bir fırsat yakaladık. Şayet silahlar bırakılıp barış ortamı sağlanırsa, ülke ekonomisi şaha kalkar ve enerjimiz tamamen kalkınmaya odaklı kullanılır. İnanıyoruz ki, Türkiye halkının sağduyusu geçmişte olduğu gibi bugün de devreye girerek huzur, barış ve pozitif istikrar ortamı sağlanacaktır. Yeni umutlarla geleceğe yürümenin heyecanını yaşıyoruz. Türkiye'nin engin medeniyet tecrübesine yakışan çözümlere kavuşacağına inancımız tamdır. Bütün yaraları birlikte sarmak ve gönül kırgınlıklarını birlikte gidermek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" diye konuştu.

"VAHŞET BİTMELİ"
'
Silah bırakma' çağrısı destek veren Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, "Hayırlı bir haber, hayırlı bir başlangıç. Bu başlangıçla birlikte bu ülkede artık şehit haberleri görmek istemiyoruz. Ülkemizde 40 bine yakın insan kaybedildi. Bu bir vahşettir. Ülkemiz, büyük badirelerden geçti bunun sonucu toplumumuzun bir arada yaşamasına vesile olacaktır. Bunun sonuçları ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı İsa Dal ise, "Toplumumuz barışı özledi. Etrafımızdaki coğrafyalarda zaten yeterince kan akarken, kendi topraklarımızda yıllardır yaşanan acılar artık kesin olarak son bulmalıdır. Analar ağlamamalı, çocuklar öksüz kalmamalı. Eğer Türkiye Cumhuriyeti olarak ekonomik açıdan dünya da ilk 10'a girmeyi hedeflediysek, Ulu önder Atatürk'ün, 'Yurt ta Sulh, Cihanda Sulh' ilkesi doğrultusunda hareket etmemiz gerekir. 21. yüzyıldayız ve Türkiye'nin her köşesinde barış, huzur ve refah olmalıdır" dedi.

"SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ"
Çözüm süreci gelişen Türkiye'nin önündeki en büyük engel olduğunu vurgulayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, "Süreçteki gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Silahların bırakılması ile ilgili açıklamalar umut vericidir. İnşallah verilen sözler tutulur ve sonuçlarını da görürüz. Ülkemizin ve bölgenin kalkınmasına olumlu yansıyacağından kimsenin kuşkusu yoktur. Huzur ve istikrar ortamında bölgeye yapılacak olan yatırımlar artacaktır. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasına da olumlu katkısı olacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah yoksa hayat var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN