Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırada mülakat var

AK Parti, 28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde aday adayları için temayül yoklamasını tamamladı. Milletvekili olmak için yarışacak partililer, yarından itibaren mülakat için Ankara'ya çağrılacak

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Sırada mülakat var
AK Parti'de 7 Haziran'da yapılacak olan seçimler için aday belirleme aşamasına gelindi. Aday adayları yarından itibaren 16 Mart'a kadar mülakat için Ankara'ya çağrılacak. Seçim İşleri Başkanlığı, başvuran tüm aday adayları ile birebir görüşecek. Bu komisyona sunulmak üzere mevcut milletvekilleri de aday ile ilgili raporlar hazırlayacak. Raporda o adayın kentteki konumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacak. İzmir koordinatörleri olan Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ve Eskişehir Milletvekili Salih Koca, aday adaylarını İzmir raporu ile ilgili raporu için çalışmalara şimdiden başladı. İlk komisyonda da İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar yer alacak. Komisyon üyeleri il il aday adayları ile görüşerek tespitlerde bulunacaklar. İkinci aşama olan 'Ara Komisyon'da da temayül, anket ve mülakatlarda çıkan sonuçlar rapor halinde genel başkan yardımcılarından oluşan kurula sunulacak. Bu kurulda İzmir'den Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da tekrar yerini alacak. Hazırlanan raporların ışığında kurul aday adayları ile 23 Mart'a kadar tek tek görüşülecek.

YSK'YA SUNULACAK

Ara komisyondan çıkacak olan rapor da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlık ettiği 'Üst Komisyon'a verilecek. Son aşamadan da başarı ile çıkan aday adayları 7 Nisan akşamı Yüksek Seçim Kurulu'na sunulacak olan geçici listede adını aday olarak görecek.

LİSTE 24 NİSAN'DA
Aday listeleri için itiraz 16 Nisan'a kadar YSK'ya yapılabilecek.AK Parti aday adaylarını 15 Nisan Ankara'da yapılacak olan görkemli bir tören ile Türkiye'ye tanıtacak. 19 Nisan akşamına kadar listelere yapılan itirazlar değerlendirilerek 24 Nisan'da kesin milletvekili aday listeleri belli olacak. Radyo, televizyon ve Resmi Gazete'de yayınlanmış olacak. Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, önceki gün yaptığı basın açıklamasında mevcut vekillerin nasıl değerlendirileceği ile ilgili de soruları yanıtlamıştı. Hotar, temayüle ve mülakatlara girmeyen mevcut vekillerin performanslarının değerlendirildiği söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırada mülakat var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN