Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya karşı 'El ele'

Karabağlar Kaymakamlığı tarafından madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmak için geliştirilen "El ele" projesi kapsamında, Altınordu ve İzmirspor futbol maçı yaptı

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Uyuşturucuya karşı 'El ele'
Karabağlar Kaymakamlığı tarafından madde bağımlılığını önlemek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla geliştirilen "El ele" projesi kapsamında Altınordu- İzmirspor futbol karşılaşması yapıldı. Karşılaşmayı Altınordu 2-0 kazandı. Etkinliğe İzmir Valisi Mustafa Toprak, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, İzmirspor Yönetim Kurulu Başkanı Emin İşletir, Altınordu Derneği Başkanı Salıh Mahmur Ertan ve çok sayıda genç katıldı. Projeye katkılarından dolayı Karabağlar Kaymakamlığı tarafından hazırlanan plaketler, Vali Toprak tarafından Emin İşletir ile Salih Mahmur Ertan'a verildi.

Vali TEBRİK ETTİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt Spor Sahası'ndaki karşılaşma öncesinde konuşma yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Önemli bir projeyi hayata geçirdiği için Karabağlar Kaymakamı'nı tebrik ediyorum. El birliğiyle madde bağımlılığına karşı sesimizi yükselttik. Daha iyi bir gelecek için bu projeyi hep birlikte yürütüyoruz. Şüphesiz ki madde bağımlılığı geleceğimizi tehlikeye sokuyor. Uyuşturucu geleceğimizi söndürüyor. Bu konuda ne kadar katkı sağlasak az. Sivil toplum örgütlerinin de kamu kuruluşlarının ve toplumun her kesimini bu konuda katkı sağlarken görmek çok önemli. Bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Bunu sadece kolluk kuvveti eliyle önlenemeyeceğini bilmemiz gerekiyor. Üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmalıyız" ifadelerinde bulundu. Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, "Bu projeyle aileleri de işin için katmak için yola çıktık. Bu etkinliklerden biri de futbol karşılaşması. Sayın Valimize Karabağlar ilçesine yönelik pozitif ayrımcılık yaptığı için teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞKANDAN HEDİYE

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, "Ülkemizin geleceği gençler, sizlersiniz. Sizlere spor yapabileceğiniz alanlar yaratmalıyız. Önümüzdeki dönemde gençlerimize ve çocuklarımıza hizmetlerimiz olacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini karartan madde bağımlılığıyla ilgili topyekün mücadele etmeliyiz" dedi. İzmirspor Yönetim Kurulu Başkanı Emin İşletir, "İzmir'de, Karabağlar'da hiçbir öğrencinin elinde sigara görmek istemiyoruz diye talimat aldık. Biz de bu talimatı yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Okullarımızın, öğrencilerimizin, Valililiğimizin, belediyemizin hizmetindeyiz. 'Ben sigara kullanmıyorum, bir daha sigara içmeyeceğim' diyen her öğrenciye İzmirspor forması hediye edeceğiz" şeklinde konuştu. Altınordu Derneği Başkanı Salih Mahmur Ertan, ise "Bu projede emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ederim. Hem aileler hem de çocuklar spor yapmalı. Sosyal faaliyetler madde bağımlılığıyla mücadelede çok önemli. Çocuklara gençlere yatırım yapmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya karşı 'El ele'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN