Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmette particilik olmaz

Giriş Tarihi: 7.3.2015
Hizmette particilik olmaz

AK Partili ilçe belediye başkanları ile bir araya gelen Binali Yıldırım, ayrımcılık yapıldığına ilişkin iddiaları Aziz Kocaoğlu'na doğrudan aktardığını ve bunların üzerine gitmesini istediğini ifade etti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kamu hizmetlerinde siyasi ayrımcılık yapılamayacağını belirterek, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili şikayetleri daha önce Aziz Kocaoğlu'na ileterek, bunları araştırmasını istediğini söyledi. Yıldırım, kentteki AK Partili 5 ilçe belediye başkanı ile koordinasyon toplantısı yaptı. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ile Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Almanya'daki fuarda bulundukları için toplantıda yer alamadı. Başkanlara "söz vermede cimri iş yapmada cömert olun" ve "halktan kopmayın" mesajını veren Yıldırım, "Seçmen seçilince köşene çekilme tekrar içimizde ol diyor. Bizim milletimizin gönlü gani. Gidersin yapamadım dersin canın sağ olsun başkan der. Gitmediğin zaman sorun olur. Mazeretim var gitmeyeyim yok. Bunu asla başkanlarımız düşünmesin. Çok söz vermek yerine az da olsa iş yapın. Söylediğiniz sözün esiri olursunuz. Sözü söylemezken siz kralsınız. Söyledikten sonra da o sizin kralınız olur. Onun için söz vermede cimri iş yapmada cömert olun. Vatandaşlarla irtibatı asla koparmayın" diye konuştu.

HER VATANDAŞ BAŞ TACIDIR

Kocaoğlu ile Ödemiş'teki buluşmada AK Partili belediyelere yapılan ayrımcılık ile ilgili konuşmadıklarını belirten Yıldırım, "Başkan ile konuştuk. Kardeşi geçenlerde Hakkın rahmetine kavuşmuştu. Telefon ile görüşmüştüm. Makamda taziye mesajı iletme fırsatımız oldu. Bu kısa ziyarette belediye çalışmaları ile ilgili bir şey konuşmadık. Ama hizmette particilik olmaz. Hizmet millet ve İzmir içindir. İster ilçede olsun ister ilde olsun. Hemşehrilerimizin ihtiyacı olan her türlü hizmeti ayrım gözetmeksizin vermek durumdayız. Biz 12 senedir bunu yaptık. Her vatandaş bizim için baş tacıdır, Ayrım yapmayız" diye konuştu. AK Partili belediyelerin büyükşehir ile ilgili şikayetlerinin daha önce de kulağına geldiğini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: "Zaman zaman kulağımıza şikayetler geliyor. Ben bu konuyu (daha önce) doğrudan Aziz Kocaoğlu'na da ilettim. Ve bunun araştırılmasını istedim. Bunların üzerine gidin dedim. Belediye hizmette ola ki bir ayrımcılık yapar ise bu konuyu her fırsatta dile getiririz. Gerekli uyarıları tarafımızca yapılır. Buna rağmen aynı tutum devam ederse bizim de yapacaklarımız elbette ki var. Onları da devreye sokarız. Bizim amacımız iş yapmak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmette particilik olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN