Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekortmenler ödüllendirildi

'de gelir ve kurumlar vergisi alanlarında en fazla vergi ödeyen ilk üç mükellefe plaketleri verildi. Vali Toprak törende kayıt dışı ile mücadelenin önemine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 7.3.2015
Rekortmenler ödüllendirildi
Vergi Dairesi Başkanlığı, kentte 2013 yılı rakamlarına göre en fazla vergi ödeyen mükellefleri plaketle ödüllendirdi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, İzmir'in vergi tahakkuk ve tahsilat oranlarında gösterdiği performansla vergisine sadık bir kent olduğunu gösterdiğini belirtti. Ülke ekonomisine yaptığı katkılar nedeniyle rekortmenlere teşekkür ettiklerini belirten Engin, "İzmir'in vergi tahsilatında İstanbul'un ardından Türkiye 2'ncisi olması da kentin borcuna olan sadakatini gösteriyor" dedi.

TİCARETİN MERKEZİ İZMİR
İzmir Valisi Mustafa Toprak da sosyal ve ekonomik kalkınma için, hakkaniyetli ve adaletli bir vergilendirmenin şar olduğunu belirterek "Yüzde 26'lık kayıt dışılık için toplum ve birey olarak iş başı yapmalıyız" diye konuştu. İzmir'in asırlardır ticaretin merkezi olduğunu kaydeden Vali Toprak, İzmir'de değer üreten, kente katkı sağlayan herkesi anmanın önem taşıdığını vurguladı. Törende İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Vergi Dairesi Başkanı Engin, rekortmen mükelleflere ödüllerini verdi. Gelir Vergisi birincisi Lucien Arkas, ikincisi Nail Özkardeş ve üçüncüsü Muharrem Pehlivanoğlu ile Kurumlar Vergisi birincisi Philsa Philip Morris, ikincisi MSC Gemi Acenteliği ve üçüncü JTI Tütün şirketleri temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Şirket yetkilileri ve temsilcilerine de adlarına dikilen fidan sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekortmenler ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN