Başak'a: Sen kimsin! Serter'e: Görevini yap

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Başak'a: Sen kimsin! Serter'e: Görevini yap

Başkan Aziz Kocaoğlu, hem kendisine "hadsiz" diyen CHP Konak İlçe Başkanı Şakir Başak'a hem de konudan haberi olmadığını söyleyen İl Başkanı Bedri Serter'e havalimanında verdi veriştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün 'e gelişi öncesi havalimanında gündeme damga vuracak büyük bir kriz yaşandığı öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, bir süre önce Kılıçdaroğlu'na İzmir'den ön seçime girerek aday olma davetinde bulunmasını "hadsizlik" olarak değerlendiren CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, havalimanında adeta Başkanın hışmına uğradı. Başak'ın Egeli Sabah'ta yer alan beyanatına sinirlenen Kocaoğlu'nun, ilçe başkanını havalimanında görünce "Sen kimsin? Nasıl böyle bir açıklama yaparsın. Bu işleri çok mu iyi biliyorsun!" diye çıkıştığı öğrenildi. Başak'tan da "Evet biliyorum, senden daha iyi biliyorum" yanıtı geldiği ifade edildi.

TERBİYESİZLİK YAPMA

Cevaba çok sinirlenen Kocaoğlu'nun, "Terbiyesizlik yapma" diyerek Başak'ın yanında ayrıldığı belirtildi. Bir süre sonra Başak'la tartıştığı yere dönen Kocaoğlu'nun bu kez CHP İl Başkanı Bedri Serter'e sert çıktığı öğrenildi. Serter, ne olduğunu sorunca Kocaoğlu'ndan "Senin haberin yok mu?" diye sordu. İl Başkan Serter açıklamadan haberi olmadığını söyleyince Kocaoğlu adeta patladığı ifade edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı'nın, CHP İl Başkanı'na, "Nasıl haberin yok! Sen nasıl il başkanısın? Sen görevini nasıl yapmazsın! İlçe başkanın açıklama yapalı bir hafta oldu, senin haberin yok! Hiç kimse açıklama ve değerlendirmeleri senin önüne getirmiyor mu?" sözleriyle yüklendiği öğrenidi. Diğer yandan partililerce karşılanan Kılıçdaroğlu, Kaya Termal Odel'de düzenlenen toplantıda, İzmir Konfederasyonu üyeleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, toplantının açılışında, sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle sadece İzmir'i değil, Türkiye'yi de konuşacaklarını belirterek, "Görüşlerini ve CHP'den beklentilerini alacağım" dedi. İzmir Konfederasyonu Kurucu Başkanı Ferhan Ademhan da kendilerine üye federasyonlara 400'ün üzerinde derneğin bağlı olduğunu aktararak, "İzmir Konfederasyonu olarak, Türkiye'nin birlik ve beraberliği için varız. Barış süreciyle ilgili elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Toplantın basına kapalı devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başak'a: Sen kimsin! Serter'e: Görevini yap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN