CHP Kadın Kolları Özenir'i veto etti

'de genel seçimler öncesi CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrılan Özgün Utku'nun yerine seçilen Sibel Özenir'e Genel Merkez'den onay çıkmadı

Giriş Tarihi: 8.3.2015
CHP Kadın Kolları Özenir'i veto etti
CHP'de İl Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Karşıyaka İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Özenir, genel merkezce veto edildi. Partililerin kendi aralarında yaptıkları kapalı oylamayı dikkate almayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri, öneri doğrultusunda Bayraklı Parti Üyesi Tansel Namlıses ismi üzerinde uzlaştı. Namlıses'in ilk MYK toplantısında İl Kadın Kolları Başkanı olarak yönetimiyle birlikte atayacağı öne sürüldü. CHP İzmir'den milletvekili aday adayı olan İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku geçtiğimiz haftalarda görevinden istifa etti. İstifa sonrasında CHP İl Başkanı Bedri Serter ve başkan yardımcıları, ilçe kadın kolları başkanlarıyla bir araya geldi. Kadın Kolları MYK Üyesi Düriye Taş'ın da hazır bulunduğu 2 saatlik toplantının ardından Kadın Kolları İlçe Başkanları "yeni başkan içimizden biri olsun" diye uzlaştı. İl Başkanı Serter'in oluruyla kapalı zarf usulü yapılan oylamada Karşıyaka, Güzelbahçe ve Aliağa Kadın Kolları Başkanları, CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine talip oldu.

NAMLISES GELİYOR
Seçim sonucuna göre en fazla oyu alan Karşıyaka İlçe Başkanı Sibel Özenir'in ismi Genel Merkez'e onay için iletildi. Özenir'in MYK tarafından atanması beklenirken, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri yaptığı görüşmede Özenir'in Karşıyaka İlçe Başkanı olarak görevinde kalmasında fikir birliğine vardı. Birçok STK tarafından genel merkeze önerildiği öğrenilen Tansel Namlıses ismi masaya yatırıldı. İl Başkanı Bedri Serter'inde önerdiği Namlıses isminde uzlaşıldı. Namlıses'in önümüzdeki MYK toplantısında yeni yönetim kuruluyla birlikte atanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Kadın Kolları Özenir'i veto etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN