Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekol Sanat'ta heykel ve mücevher sergisi

Benan-Malik Bulut çiftinin 39 heykel ve 50 mücevherden oluşan eserleri Ekol Sanat Galerisi'nde sergileniyor

Giriş Tarihi: 9.3.2015
Ekol Sanat'ta heykel ve mücevher sergisi
Açıldığı günden bu yana Türk resim sanatının önemli isimlerini İzmirli sanatseverlerle buluşturan Ekol Sanat Galerisi, şimdi de Türk heykel ve mücevher sanatının önemli isimleri Benan Bulut ve Malik Bulut'un eserlerine ev sahipliği yapıyor.

SERGİNİN ADI SENFONİ
Çiftin 39 heykel 50 mücevherden oluşan eserleri 8 Nisan'a kadar izlenebilecek. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz " Sanat galerimizde ilk defa bir heykel sergisi açıyoruz. Malik Bulut, Türk heykel sanatının en özgün isimlerinden biri. Dışişleri Bakanlığı girişinde ve New York Long Island Art Museum'da heykelleri yer alıyor. Benan Bulut 5. sergisini galerimizde açıyor. Kendilerini galerimizde ağırlamaktan dolayı mutluyuz" dedi. Malik Bulut ise temel malzemesinin taş olduğunu belirterek, "Taş her zaman şimdiyi yaşayacak bir malzemedir. Kendimi taşla en iyi şekilde ifade edebildiğimi düşünüyorum. Çalışmaya başlamadan önce taşa çekiçle vuruyorum. Sesini duyuyorum. Taşı kendimde hissediyorum. Bu sergide eserlerimde kullandığım bütün temaları yeniden ele aldım. İsmini senfoni koydum. Müzikteki çok sesliliği ifade eden senfoni bu sergide ise aslında çok taşlılığı karşılıyor" diye bilgi verdi.

TAŞINABİLEN ESERLER
İzmir'de olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Benan Bulut, "Benim hayatım yolculuklarla bütünleşti. Sürekli seyahat halinde olduğumdan dolayı avucumun içinde taşıyabildiğim, kendi üzerimde sergileyebileceğim eserlere yöneldim. Mücevher benim için biraz şans sonucu gelişen bir alan" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol Sanat'ta heykel ve mücevher sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN