Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serter'i kınıyorum

CHP İl Başkanı Bedri Serter'in, İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı'na kendi istediği bir ismi atamasına MYK üyesi Düriye Taş sert tepki gösterdi, "Örgütte kutuplaşma yarattı. Kendisini kınıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Serter'i kınıyorum
CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı'na, İl Başkanı Bedri Serter'in önerdiği CHP Karabağlar Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcısı Nurhan Yanya'nın atanması örgütte krize yol açtı. Karar MYK'dan oy çokluğuyla çıkarken, toplantıya katılamayan İzmirli MYK Üyesi Düriye Taş, İl Başkanı Serter'i hedef aldı. MYK'nın kendisine "İl Başkanıyla birlikte liste hazırla" talimatı verdiği ifade eden Taş, "Serter bu süreçte beni by-pass etti ve bize son dakika golü attı. Örgütte bir kutuplaşma yaratmış durumda. Kendisini kınıyorum" dedi. CHP İzmir'de milletvekili aday adayı olduğu için parti Genel Merkezi'nin genelgesi doğrultusunda Özgün Utku, İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmişti. İl Başkanı Bedri Serter ve Kadın Kolları MYK üyesi Düriye Taş, Utku'nun istifası sonrası geçtiğimiz hafta ilçe kadın kolları başkanlarıyla bir araya gelmişti. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından ilçe başkanları "yeni başkan içimizden biri olsun" diye uzlaşınca İl Başkanı Serter'in de oluruyla ilçe başkanları kendi aralarında seçim yapmıştı.

YANYA ATANDI

Karşıyaka, Güzelbahçe ve Aliağa ilçe başkanları, il başkanlığına talip olurken, Karşıyaka İlçe Başkanı Sibel Özenir, en fazla oyu almıştı. Seçim sonrası Özenir'in ismi Genel Merkez'e iletilmişti. Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri seçimi dikkate almamış ve Özenir'in Karşıyaka İlçe Başkanı olarak görevinde kalmasında fikir birliğine varmıştı. Özenir'e vize çıkmaması sonrası Bayraklı Üyesi Tansel Namlıses ismi öne çıktı. İl Başkanı Bedri Serter tarafından önerilen Namlıses'in atanması beklenirken, Serter sürpriz bir hamle yaptı ve MYK'ya son gün Nurhan Yanya'yı önerdi. CHP Karabağlar Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcısı Nurhan Yanya, MYK'dan oy çokluğuyla geçti ve İl Kadın Kolları Başkanlığı'na atandı. Yanya'nın atanması örgüt içinde "Serter'in son dakika golü" şeklinde yorumlandı. Yanya'nın atanması sonrası süreci Serter'le istişare içinde yürütmesi beklenen Kadın Kolları'nın İzmirli MYK Üyesi Düriye Taş çok sert tepki gösterdi.

"BENİ OYALADI"
Serter'in kendisini oyaladığını belirten Düriye Taş, "Bu oluydan dolayı telefonlarım susmuyor. İl Başkanı örgütte kutuplaşma yaratmış durumda. Kendisini bu hareketinden dolayı kınıyorum" şeklinde konuştu. Taş, İzmir'de yaşanan durumu Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve Kadın Kolları Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatma Köse'ye bildirdiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serter'i kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN