Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesirlilere 10 Ağustos teşekkürü

Balıkesir'de coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi ödülleri ile toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada cumhurbaşkanlığı seçiminde kendine gösterilen teveccüh dolayısıyla Balıkesirlilere şükranlarını iletti

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Balıkesirlilere 10 Ağustos teşekkürü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çanakkale'den geldiği Balıkesir'de Balkonuk Center'daki Ekonomi Ödülleri 2015 töreninde yaptığı konuşmada, Balıkesir'in ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir il olduğunu dile getirdi. Erdoğan'a, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu eşlik etti. Ödül alanları kutlayan Erdoğan, "10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsıma gösterdiği teveccüh için Balıkesir'e en kalbi şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine büyük projelerin toplu açılışlarını gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, "Balıkesir, sanayiden ticarete, turizmden kültüre kadar birçok alanda ülke ekonomisine ciddi katkı yapan bir kentimiz" dedi.

467 KM BÖLÜNMÜŞ YOL

2002 yılı sonunda ülke yönetimini devraldıklarında iç açıcı olmayan bir manzaranın bulunduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Yeni projeleri süratle hayata geçirdik. 12 yılda Türkiye'nin çehresini değiştirdik. 80 yılda yapılanların farklı alanlarda 3- 4-5 katını ülkemize kazandırdık. Balıkesir'e 2003-2014 arası 467 kilometre bölünmüş yol ilave ettik." Erdoğan, Kuva-i Milliye Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmaya ise YGS'ye giren tüm gençlere başarı dileyerek başladı. Kamu ve özel sektöre ait 38 hizmetin toplu açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdoğan, 2 milyar 645 milyon liralık yatırımlarda emeği geçenleri kutladı.

BALIKESİR'İN YERİ BİR BAŞKA

Alandakilerin "Dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratları üzerine Erdoğan, "Gençler, bundan endişeniz var mı? Evelallah siz böyle dik durdukça hiç endişe etmeyin" dedi. Erdoğan, Çanakkale'den Balıkesir'e selam getirdiğini söyleyerek, "Balıkesir, Çanakkale'de en çok şehit veren illerden, bu zaferin şerefi, elbette tüm milletimizindir ama şehitlerinin çokluğu itibarıyla Balıkesir'in yeri bir başkadır" diye konuştu.

BUNLARI KAFAYA TAKMAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tezahüratlar üzerine, inşaatlar bitince Balıkesirli gençleri Cumhurbaşkanlığı'nda ağırlamaktan memnuniyet duyacağını ifade ederek, "Çünkü orası cumhurun, milletin evi" dedi. Alandakilerin "Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin" sloganı atınca Erdoğan, "Sevgili gençler, hiç gerek yok. Gözü vardır göremez, kulağı vardır duyamaz, dili vardır söyleyemez. Bunları kafaya takmaya hiç gerek yok ama biz çok çalışacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesirlilere 10 Ağustos teşekkürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN