Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlaç gibi geldi

Balıkesirliler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin kente büyük moral aşıladığı görüşünde birleşti. Başkan Edip Uğur, "Bize özel önem verdiğini biliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 17.3.2015
İlaç gibi geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, pazar günü "Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015; programına, ardından da Kuva-yi Milliye Meydanı'ndaki toplu açılış törenine katılması kentte büyük moral yarattı. İş dünyası, yerel yöneticiler ve vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerek kentin dinamiklerini harekete geçirmesi, gerekse dört bakanla gelerek Balıkesir'e verdiği önemi göstermesinin moral verici olduğu görüşünde birleşti. Erdoğan'ı sürekli beklediklerini ifade eden Balıkesirliler, "Her zaman bekliyoruz" dedi.

HEDEFE DOĞRU KOŞACAĞIZ

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası, Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği, "Ekonomi Ödülleri" törenindeki mesajlarını, ciddiye aldıklarını söyledi. Yatırım bedeli 2 milyar 645 milyon lira değerindeki kamu ve özel sektöre ait 38 eser ve hizmetin açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmasının, güven verici olduğunu belirten BSO Başkanı Uğur, "İş dünyası olarak, 2019 yılına kadar, tüm enerjimizi yurt içinde ve yurt dışında işimize ve yatırımlara vermek istiyoruz. İşte Cumhurbaşkanımızın ziyareti bu açıdan çok önemli. Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajları dikkate alırsak, Balıkesir'e gelişinden büyük feyz aldık, moral bulduk" ifade etti. Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler, "Cumhurbaşkanımız Balıkesir'de yüksek düzeyde ihracat yapan iş adamlarına destek verdi. Kendisinin 'Türkiye anonim şirket gibi yönetilmeli' açıklamasını çok yerinde buluyor ve destekliyoruz" diye konuştu. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Bir yıl içinde 3. kez şehrimizi şereflendirdi, bizleri sevindirdi. Bu şevkle yapacağımız işlere ve hizmetlerimize daha bir hız vereceğiz" dedi.

HİZMET SİYASETİNE İNANDIK

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiyesine uyarak AK Parti'de siyasete başladığını söyledi, "Cumhurbaşkanımız satır aralarında önemli mesajlar verdi. Biz bunları doğru aldık ve hizmet siyasetine daha fazla inandık. Bize bu yolu izleme ruhu katıyor" şeklinde konuştu. AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan da, "Cumhurbaşkanımıza Balıkesir'in sevgisi Kuva-yi Milliye Meydanına bakınca anlaşılıyor. Çünkü Başbakanlığı dönemindeki icraatlarıyla sözünün eri olduğunu gösterdi. Biz çok memnun olduk" ifadelerinde bulundu.

UĞUR AİLESİ'NE TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde Başkan Ahmet Edip Uğur ve ailesinin Balıkesir'e katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Uğur, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Balıkesir'e özel önem verdiğini biliyoruz. Şahsımıza yönelik güzel sözlerine minnet duyarız. Bundan sonra yapacağımız hizmetlerimize de destek olacaklarına inancımız tamdır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlaç gibi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN