Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aranan 'Gizem' bulundu

Gizem Mobilya, 60. kuruluş yılı etkinliklerinde "Gizem Mobilya Gizem'ini arıyor" sloganıyla başlattığı kampanya ile aradığı reklam yüzünü buldu. Gizem Çağlayan'a plaket takdim edildi

Giriş Tarihi: 27.3.2015
Aranan 'Gizem' bulundu
EGE Bölgesi'nde İzmir merkezli faaliyet gösteren Gizem Mobilya, 60. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlediği "Gizem Mobilya 'Gizem'ini Arıyor" kampanyası sona erdi. Çoğunlukla sosyal medyada duyuruları yapılan kampanyaya, ismi Gizem olan kadınlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. İsim ibrazı hariç herhangi bir özel sınırlama getirilmeyen kampanyanın sonucu 8 Mart Kadınlar Günü'nde www. gizemmobilya.com.tr sitesinden ilan edildi. Açıklanan sonucun ardından kampanyanın talihli ismi Gizem Çağlayan'a 23 Mart Pazartesi günü Gizem Mobilya'nın Karabağlar mağazasında firma yetkilileri İlker Erdiliballı ve İlknur Ergüven Erdiliballı tarafından plaket takdim edildi. Profesyonel anlamda daha önce hiç objektif karşısına çıkmadığını söyleyen Gizem Çağlayan, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtti. Taraflar arasında imzalanan bir protokolün ardından hatıra fotoğrafı çekildi. Firma yetkilisi İlker Erdiliballı, "Reklam yüzü olarak profesyonel bir manken bulabilirdik, fakat, bizim Gizem Mobilya olarak imza attığımız her işte amacımız klişeleri aşıp farklılıklar üretmektir. Bu kampanyamızda da bunu başardık, hem sosyal medyada Gizem Mobilya isminin bilinilirliğini artırdık hem de Gizem isimli genç arkadaşımıza belki de yeni bir meslek kapısı açtık. Kendisini kutluyorum ve uzun süreler birlikte çalışmayı umut ediyorum. Yeni sürprizlerimizi bekleyiniz" diye konuştu.

Eskiyen eşyalarınızı makyaj ile yenileyin
Zamanla kullanmadan dolayı çizilen matlaşan sürekli kullandığınız ve eski görünümünden bıktığınız mobilyalarınızın boyayarak yeni görünümler kazandırabilirsiniz. Eski boyanın temizlenmesi zımpara yapması, astarı gibi bu işler size zor gelebilir. Fakat işlemlerin yapımına alıştıktan sonra evinizdeki diğer eski mobilyalarınızın boyalarını değiştirmeyi ve yenilemeyi düşüneceksiniz. Mobilyanızın rengini değiştirirken mobilyanızın malzemesine uygun boyama tekniklerini takip etmeniz önemlidir. Bazı mobilyalar çok çabuk boyanabilirken bazı mobilyalar kullanılan ahşaptan dolayı sizi biraz daha uğraştırabilir. Sandalyelerin veya koltukların kumaşlarını değiştirmek bütçenizi fazla yormadan yapılan değişiklikler arasında ilk akla gelendir. Kumaşı yırtılmış, yıpranmış koltuklarınızı kaplatarak hesaplı bir çözüm yoluna gidebilirsiniz. Koltuklarınızın kumaşlarını yenilemek, eski mobilyanıza bambaşka bir görünüm kazandıracaktır. Biraz vakit alan ve zorlu bir işlem gibi görünse de sonucunda güzel bir görünüme ulaşacağı için sabırlı olmanızda fayda var. Eski koltuk minderinizi sökün ve kumaşını çıkartın. Çıkardığınız kumaşı örnek alarak yeni kumaşınızı kesin. Bu noktada sandalyenizin altındaki dolguyu da gözden geçirin, eskimişse onu da yenileyebilirsiniz.

Mobilyaya değer katıyor
Onsa Mobilya'nın kurucusu Önder Kirazoğlu, eşi Neslihan Hanım ile birlikte, ürettikleri her mobilyaya sanat eseri gözüyle baktıklarını söyledi. Yıllarca otomotiv sektörünün çeşitli dallarıyla uğraşan Önder Kirazoğlu, kurduğu Onsa Mobilya ile 'hobim dediği' mobilya sektörüne adım attı. Yaptığı işi çok seven Kirazoğlu, elindeki tüm işletmeleri kapatıp mobilyaya ağırlık verdi. İçindeki sanat aşkı ile mobilya tasarlamayan başlayan Onsa Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Önder Kirazoğlu, tamamı el yapımı olan mobilyaların üretimi kolları sıvayıp üretimin başına geçiyor. 'Sanat her zaman hayatımda önemli rol oynadı' diyen Kirazoğlu, şöyle konuştu: "Türk Sanat Müziği ile uzun yıllardır uğraşıyorum. Eşe dosta dağıtmak için profesyonel bir orkestra ile albüm doldurdum. Fakat bu işin ne kadar zor olduğunu görünce hobimi profesyonel olarak yapabileceğim mobilya sektörüne girdim. Tüm tasarımları eşim ile birlikte çiziyoruz." İki yıl boyunca farklı firmaların mallarını satan Onsa Mobilya, 2008 yılına geldiğinde showroomda satışa çıkarttığı tüm ürünlerin kendi üretimi olduğu bir döneme girdi. Tümü el yapımı olan mobilyaların tasarımını ise Önder Kirazoğlu ve eşi Neslihan Kirazoğlu yapmaya başladı. Ürettikleri her mobilyaya sanat eseri gözüyle yaklaştıklarını belirten Önder Kirazoğlu, sadece tasarımla sınırlı kalmayıp üretimde de tulumları giyerek işin başına geçtiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aranan 'Gizem' bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN