Bu tablo ile örtüşmüyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015
Bu tablo İzmir ile örtüşmüyor

Vali Toprak'ın mesajının yuhalanması üzerine Fuar 'in açılışını terk eden AK Partili ilçe belediye başkanları, üzüntülerini aktardı. Vali Toprak, "Aynı anda iki yerde bulunmayı sağlayan teknoloji henüz yok" dedi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de inşa ettirilen, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun, "Türk fuarcılığının yeni mabedi" olarak tanımladığı Fuar İzmir'in açılış töreninde Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can'ın kürsüde Vali Mustafa Toprak'ın selamını ilettiği sırada yuhalanmasının yankıları sürüyor. Yuh sesleri yükselince salonu terk eden AK Partili ilçe belediye başkanları, bu tablonun İzmir'le örtüşmediğini belirtti.

PROTESTONUN YERİ Mİ?

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Fuar İzmir için Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ettiklerini belirtti.. Yeni fuar alanının çok güzel olduğunu vurgulayan Soylu, "İzmir'in böyle bir fuara ihtiyacı vardı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aziz Kocaoğlu'nu tebrik ediyorum. Fuarı gezme niyetiyle gittik ama gezemedik. Orada hiç hoş olmayan bir olay yaşandı ve sonra kalkıp gitmek zorunda kaldık. Vali Bey'e karşı bir yuhalama oldu, şık değildi" diye konuştu. Soylu fuarın istihdama mutlaka katkısının olacağını belirterek "Bu fuara gelen ziyaretçilere hizmet sunulabilecek tek yer artık Menderes'tir. Gaziemir doldu, yer yok. Eğer birileri karşı çıkmazsa, mahkemeler açmazsa bu konuda projelerimiz var" dedi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İzmir'in ortak sinerjiye ihtiyacı olduğunu dile getirdi. İzmir'in gereğinden fazla politize edildiğini, kentin enerjisinin ideolojik kamplaşmalarla tüketildiğini kaydeden Görmez, "Bu siyasal ayrışmalardan, tartışmalardan beslenen bir siyasal sınıf oluşturuldu. Kentin en önemli etkinliğinde kentin valisi yuhalanıyor. Bu tablo şehrimizle örtüşüyor mu? Valimizin iç siyasette malzeme yapılmasından üzüntü duydum. İnanıyorum ki, Valimiz kadar, bizim kadar Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir halkı da üzülmüştür. Önemli bir olaya imzanın atıldığı, fuarın açıldığı bir günde bütün bunların yerinin bu protesto olayının yer alması hiç yakışık almamıştır. Gelin kenti konuşalım. İzmir'i konuşalım, ortak sinerjinin bir parçası yapalım" çağrısında bulundu. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Keşke hiç Vali Bey yuhalanmasaydı. Keşke biz orayı terk etmek zorunda kalmasaydık. Fuar İzmir hiçbir siyasi partinin yeri değildir. İzmir halkına aittir. Yuhalama bir anda ortamın ne kadar siyasi olduğunu gösterdi. CHP Genel Başkanı konuşunca, oradaki grubun işi daha da siyasi bir noktaya getireceği anlaşıldı. Hem sayın Valimize karşı yapılan haksız yuhalamaya tepki olarak, hem de bu kadar siyasallaşmış ortamda bulunmamak adına alanı terk etmek durumunda kaldık. İzmir demokrat bir şehirdir. Valimizi yuhalayanlar da çoğu zaman sözlerine böyle başlıyorlar. Oradaki duruş İzmirlileri temsil eden bir duruş olmadı. İzmir hoşgörünün de merkezidir. Hevesimiz kursağımızda kaldı. Tekrar gidip Fuar İzmir'i ziyaret edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu tablo İzmir ile örtüşmüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN