Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğimi partim bilir

Kemalpaşa'da İzmir'den milletvekili adaylığı konusunu değerlendiren Bakan İdris Güllüce, "Ben zaten aday adayıyım. Şu anda İstanbul milletvekiliyim. Bundan sonrasını genel merkez bilir" dedi

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Geleceğimi partim bilir
Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda Kemalpaşa'nın Soğukpınar ve Atatürk mahallelerinin 'afet riski altında alan' olarak ilan edilmesinin ardından başlayan kentsel dönüşüm süreci, yetki devriyle tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün Kemalpaşa Belediyesi'ne yetki devri için protokol imzaladı. Kemalpaşa Dere Mesire Alanı'nda yapılan imza törenine Bakan Güllüce ve Belediye Başkanı Arif Uğurlu başta olmak üzere İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Partili milletvekilleri, AK Partili belediye başkanları, teşkilat başkanları ve Kemalpaşalılar katıldı. İzmir'den milletvekili adaylığının sorulması üzerine Bakan İdris Güllüce, "Nerede söylüyorlar bunu? Konuşur insanoğlu, konuşma hürriyeti var Türkiye'de. Ben zaten şu an aday adayıyım. Geleceğimi partim bilir" diye konuştu.

YATIRIM YAĞMURU
İktidara geldiklerinden bugüne kadar İzmir'e 4 milyar 184 milyon 897 bin 630 liralık yatırım yaptıklarını belirten Güllüce, "İstanbul ile İzmir arasındaki seyahat süresini 3 saate indirmesi öngörülen projenin yapımına devam ediliyor. Ama muhalefet 'eğer iktidara gelirsek ilk yapacağımız iş durdurmaktır' diyor. Durduramazsınız, bu millet sana 'evet' demez" dedi. Dönüşümde herkesin adaletli olmasını isteyen Güllüce, rantsal dönüşüm yapıyorlar eleştirilerine sert çıktı. Güllüce, "Bizde halka rağmen olmaz, halkla beraber olur. Bizde 'Ben böyle istiyorum' yok, anlaşarak yapmak var. Dönüşümü birlikte yapacağız. Ne olur şehrin devamına, geleceğine, bütününe bakarak karar verin. Bir daire alacağın yerde 5,5 daire istersen o olmaz. Adaletli olacağız, istemede de, vermede de adaletli olmalıyız. Göğsünüzü serin tutun" ifadelerinde bulundu. 'İdris Güllüce 350 dönüm Kemalpaşa'da yer kapatmış' iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Güllüce, "Allah iftiradan hepimizi muhafaza etsin. Tek güçleri bu olan memleket için iş yapanlara beyinlerindeki son hücreye kadar fitnecilik yapanlara karşı bizi korumak durumundasınız. Seçim sürecine girildi, bundan sonra iftiranın bini bir para" şeklinde konuştu.

TOPRAK: MARKA OLACAK
İzmir Valisi Mustafa Toprak ise törende yaptığı konuşmada Ankara'dan İzmir'e gelenleri ilk önce Kemalpaşalıların karşıladığını belirterek; "Kemalpaşa'nın altyapısı sanayisiyle, insanların güzel üretimiyle, güzel yerleşik alanlarıyla bizi karşılaması gerekiyor. Önemli bir çalışma başlıyor, bununla birlikte Kemalpaşa marka değeri olarak ortaya çıkacaktır" diye konuştu. Kemalpaşa'yı güzel bir kent yapmak için yola çıktıklarını belirten Belediye Başkanı Arif Uğurlu ise "Bugün bir hayalin peşinde giden ekiple dönüşümü başlatıyoruz. 800 dönüm alanda dönüşüm yapacağız" dedi.

NELER YAPILACAK?
Dönüşüm kapsamında Soğukpınar ve Atatürk Mahalleleri sınırları içinde, 80 hektarlık alanda 2 bin 500 konut yıkılacak. 7 bin ile 9 bin konut yapılarak 25 bin kişinin barınması sağlanacak. İlçe merkezinin üst bölümünde yer alan bölgede dönüşüm boyunca vatandaşa kira imkanları sunulacak. Emsal artışı yapılacak, konut alanında yapılacak yeni düzenleme ile zemin artı 5 ve 6 kat olacak. Konut tipleri vatandaşla birlikte değerlendirilecek. İlk etapta TOKİ ile çalışma yapılması ön görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğimi partim bilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN