Milyonluk araca tepki

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün'ün 1 milyon TL'lik yeni makam aracı tartışma konusu oldu. AK Partili Küreci, Gürün'ü "Demokrat başkan konfordan taviz vermiyor" diye eleştirdi

Milyonluk araca tepki
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün 1 milyonluk arabası tartışma konusu oldu. Gürün, Mercedes marka yeni makam aracını kullanmaya başladı. Gürün'ün 2014 model milyonluk aracı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken, CHP'liler tarafından "Sıfır maliyeti var. Sadece yakıtını belediye karşılıyor" denilerek savunuldu. Vatandaşlar ise araçla ilgili, "Hayati ihtiyaçlarla ilgili ödenek yok ama, ultra lüks araca var. Yahu bu nasıl halkçılık" şeklinde tepki gösterdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün fiyatı yaklaşık 300 bin euro olan Mercedes S 350 Blue- TEC model makam aracı kullanmaya başladı. Mercedes'in en üst otomobil serisi olan, sloganında "Dünyayı yönetenlerin ortak tercihi" ibaresi bulunan aracın güvenliği ve yapımında kullanılan malzemeleri itibariyle "Dünyanın en iyisi" olarak gösteriliyor. Gürün'ün yeni makam aracı siyasilerin ve vatandaşların tepkisini çekti. AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Başkan Gürün'ü "Sosyal demokrat başkan konforundan taviz vermiyor" diye eleştirdi. Muğla'nın Türkiye'nin en borçlu 4. belediyesi olduğunu hatırlatan Küreci, "Madem 1 milyon 140 bin liralık promosyonunuz vardı, neden bunu personeliniz ve ihtiyaç sahibi aileler için kullanmadınız?" dedi. Gürün'ü eleştiren Küreci, şöyle devam etti; "Demek ki Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin en elzem ihtiyacı makam aracıymış. Banka promosyonları konusunda kanun açık ve net. Bu makam aracı için ödenen her bir damla mazot parası yasal değildir. Sosyal demokrat geçinen ama kendi konforundan taviz vermeyen yöneticiler halkın parasını çarçur edemez. Muğla Büyükşehir Belediyesi kanuna karşı gelmekte ve suç işlemektedir." Gürün'ün aracına sosyal medyada da tepki yağdı. Vatandaşlar, konuyla ilgili "Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın ve Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasından da pahalı! Yahu bu nasıl halkçılık, nasıl sosyal demokratlık, nasıl solculuk! Yazın çöp kokusundan durulmayan Bodrum'a katı atık tesisi istediğimizde ödenek yok denildi. Şimdi siz halkçısınız öyle mi? Hem de halkın içinde 1 milyonluk ultra lüks arabayla dolaşan halkçı!" diye yorum paylaştı.

PROMOSYONLA ALINDI

CHP İl Başkanı Mürsel Alban makam aracının banka promosyonu ile alındığını belirtti, "Belediye tarafından 300 bin euroya alındığına dair söylemler kesinlikle yanlıştır. İlgili araç belediyenin bir bankada bulunan mevduatından dolayı sözkonusu banka tarafından belediyemize tahsis edilmiştir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyonluk araca tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN