Yeni Foça'nın sahil bandı perişan halde

Yeni Foça'da kanalizasyon şebekesi döşenmesi sahil bandındaki esnafı olumsuz etkiledi. Ali Stair Caddesi'nin çamur deryasına döndüğünü belirten esnaf, yetkilileri göreve davet etti

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Yeni Foça'nın sahil bandı perişan halde
İzmir'in turistik bölgelerinden Yeni Foça'nın en büyük çevre sorununun çözümü için devam eden 88 kilometrelik kanalizasyon şebekesi döşenmesi kapsamında Ali Stair Caddesi'nde yapılan çalışmalar sahil bandını perişan etti. Ali Stair Caddesi'nin kanal döşenmesi işleminin bittiği 350 metresinde üzeri toprakla kapatıldı. Ancak, yağmurun da etkisiyle yol çamur deryasına döndü. İzmirlilerin haftasonları balık keyfi yaptığı sahildeki restoranlar bu durumdan olumsuz etkilendi. Yağmurda çamur, güneşte toz yüzünden iş yapamadıklarını söyleyen esnaf çalışmaların nisan sonunda başlayacağını öğrenince isyan etti. Restoran sahipleri, "Hiç olmazsa geçici bir çözüm bulunsun. Bir müdahale edelim diyoruz, izin vermiyorlar. Burası gecekondu değil İzmir'in turizmde vitrini. Kendimiz için değil beldemiz için anlayış bekliyoruz" diye konuştu.

İZSU AÇIKLAMA YAPTI
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri ise kıyı bandındaki özel çalışma yapıldığını, yol gövdesinde 10 metre derinlikte plakalar çakıldığını, zeminde oluşan boşluklar nedeniyle ekiplerin sürekli zemini sıkıştırıcı takviyeler yaptıklarını açıkladı. Bu nedenle kanal döşenin bölgenin üzerinin hemen kapatılması ve parke döşenmesinin mümkün olmadığını belirten yetkililer, kanal döşenen 350 metrelik bölümün bir ay içinde eski haline getirileceğini belirtti. Aynı işlemin yolun devamında da yapılacağı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Foça'nın sahil bandı perişan halde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN