Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acılı baba o cenaze namazını anlattı

Aniden vefat eden 31 yaşındaki oğlunun cenaze namazını kıldırmasıyla Türkiye'nin gündemine oturan Adem Uran, en zor gününde meslektaşlarının da desteği ile metanetini toplayarak, görevini yerine getirdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Acılı baba o cenaze namazını anlattı
İzmir'de hayatını kaybeden 31 yaşındaki oğlu Halit Uran'ın cenaze namazını kıldıran Bostanlı Hacı Mustafa Beşikçioğlu Camisi'nin imam hatibi Adem Uran, 39 yıldır birçok cenaze namazı kıldırdığını, en zorunun ise oğlunun tabutunun önünde kıldırdığı namaz olduğunu dile getirdi. Ateşlenen oğlu Halit Uran'ın özel klinikteki tedavisinin ardından taburcu edildiğini, sonrasında tekrar fenalaştığını anlatan Uran, şöyle devam etti: "39 yıldır bu görevdeyim. O gün, benim en zor günümdü. 30 yaşındaki oğlumun cenazesi musallaya geldiğinde, kendimi toparlamaya çalıştım. Başta müftü bey olmak üzere, meslektaşlarım namazı benim kıldırmamın daha uygun olacağını söyledi. Musallanın önüne geldiğimde kendimi toparladım, oğlumun cenaze namazını kıldırdım, duasını yaptım. Bütün metanetimi gücümü toplayarak da cenaze namazını kıldırdım duasını yaptım. Kendi ellerimle de oğlumu toprağa verdim."

ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ
Yatsı namazından çıktığını eşinin telefonuyla olayı öğrendiğini belirten Adem Uran "Eşim, telefonda 'çabuk, yetiş' diye feryat ediyordu. İçeriye girdiğimizde boylu boyunca yatıyordu. Hemen müdahale ettik, ambulansla hastaneye götürdük. Burada 1,5 saat müdahale ettiler ama kurtaramadılar. Bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. Kimseden de şikayetçi olmayacağız. Gerekli müdahalelerin de yapıldığına inanıyorum. Zaten o vakti saati geldiği zaman ne bir saat ileri ne bir saat geri. Demek ki yavrumun vadesi de dolmuş" dedi. Vefat eden oğlunun bir ay sonra erkek çocuğunun dünyaya gelmesini beklediklerini dile getiren Uran, ismi Ömer olarak düşünülen çocuğa, babasının isminin verilmesini gelininden rica edeceğini ifade etti. Bostanlı Hacı Mustafa Beşikçioğlu Camisi İmam Hatibi Adem Uran, Karşıyaka'da önceki gün vefat eden kafeterya işletmecisi oğlu Halit Uran'ın cenaze namazını dün ikindi vakti kıldırdıktan sonra, cenazeyi Doğançay mezarlığına defnetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılı baba o cenaze namazını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN