Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otokent'te hurda mezarlığına tepki

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Otokent'te hurda mezarlığına tepki

Otokent'in karşısında yıllardır duran hurda araçlar yüzünden asfalt ve kaldırım çalışması yapılamadığına dikkat çeken Orhan Gültekin, "Buca Belediyesi'ne başvurduk ancak bir sonuç alamadık" diye dert yandı

'de ikinci el otomobil alım satımlarının merkezi durumunda olan ve 360 galerinin bulunduğu Otokent karşısındaki yıllardır duran hurda araçlar nedeniyle ne asfalt atılabildi ne de kaldırım yapılabildi. Buca Sanayi Sitesi ile Otokent arasında kalan 677/19 sokak üzerindeki onlarca hurda araç görüntü kirliliğine de yol açıyor. Araçların kaldırılması için Buca Belediyesi'ne dilekçe ile başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Otokent Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gültekin, "Bu yol adeta araba mezarlığını andırıyor. Araçlar belediye tarafından kaldırılmadığı için asfalt dökülemedi. Kaldırım da yapılamadı. Sanayi sitesi girişinin bir tarafında kaldırım var diğer tarafından araçlar yüzünden kaldırım yok. Bu yolda çok sayıda kaza yaşandı. Belediye yetkililerini göreve davet ediyorum" şeklinde konuştu. İzmir'de geçtiğimiz yıl 17 yaya yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybetti. 1926 yaya ise yaralandı. Yayalarda yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının sebepleri arasında yetersiz kaldırım ve yaya yollarının yetersizliği geliyor. Buca'da da ikinci el otomobil alım satımlarının merkezi durumundaki Otokent ile 6. Sanayi Sitesi, Eshot Genel Müdürlüğü Garajı ve Konak Belediyesi Asfalt Şantiyesi'nin bulunduğu bölgeden geçen ve ilçenin işlek caddelerinden biri olan 677/19 sokak üzerindeki hurda araç mezarlığı asfalt ve kaldırım yapımına engel oluyor. Her gün binlerce aracın ve yüzlerce vatandaşın kullandığı yol üzerindeki hurda araçlar görüntü kirliliği de yaratıyor. Geçtiğimiz yıl 6. Sanayi Sitesi girişinin sağ tarafına kadar kaldırım yapılırken, sol tarafa yol boyunca devam eden hurda araçlar nedeniyle yola ne asfalt dökülebildi ne de kaldırım döşenebildi.

TRAFİK KAZALARI AZALIR

Araçların kaldırılması için Buca Belediyesi'ne dilekçe ile başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını anlatan Otokent Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gültekin, "Bu yol adeta araba mezarlığını andırıyor. Araçlar belediye tarafından kaldırılmadığı için asfalt dökülemedi. Kaldırım da yapılamadı. Kentin göbeğindeki bu çirkin görüntü İzmir'e yakışmıyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne başvurduk. Polisler araçların kaldırılmasının kendi sorumluluk alanlarında olmadığını söyledi. Daha sonra Buca Belediyesi'ne dilekçe ile başvurduk ama sonuç alamadık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otokent'te hurda mezarlığına tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN