3 dakika hazırlığı

Giriş Tarihi: 7.4.2015
3 dakika hazırlığı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce yarın düzenlenecek Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda, oda başkanları Ege Bölgesi'nin sorunlarını 3 dakika içinde Başbakan Davutoğlu'na anlatacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce (TOBB) düzenlenecek Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda Ege Bölgesi'ndeki illeri temsil edecek oda başkanları, hazırlıklarını tamamladı. Oda başkanları illerindeki sorunları Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanlara birinci ağızdan anlatma fırsatı bulacak. İzmir sunumunu yapmak için seçilen Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, "Şura'daki konuşma süremiz çok az ama İzmir'in sorunu çok. Az zamanda çok şey anlatmamız gerekiyor" dedi. Önemli bir görev üstlendiğini belirten Saka, Şura'da İzmir'le ilgili özellikle ulaşım, tarım, turizm ve sanayi konularını ön plana çıkarmayı amaçladıklarını vurguladı, "Bu konular üzerinde Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanlarımızı bilgilendireceğiz" diye konuştu.

BİLİNDİK SIKINTILAR
Sorunları takip etme adına sunumu kayıt altına almak istediklerini de belirten Saka şöyle devam etti: "Bu söylediklerimiz İzmir'in bilindik sorunları. Ancak bunları kayıt altına almakta fayda var. Biz kent içinde problemleri yaşayanlar olarak bunları hep belirtiyoruz. Bizim söyleyeceğimiz şeyler sadece benim belirlediğim şeyler de değil. Tüm odalarımızla yapılan görüşmeler sonucunda belirlenmiş bölgesel sorunlar." 'Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda Denizli'nin sunumunu ise Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci yapacak. Kendisine verilen 3 dakikalık sürede Denizli için belirlenen üç konuyu açıklayacağını belirten Keçeci, "Bunlar Kaklık'ta bulunan mermer organize sanayi bölgesinin yönetmelik değişikliğine gidilerek ıslah organize sanayi bölgesine çevrilmesi. İkincisi Denizli'nin demiryolu ile körfeze ulaşımını sağlayacak Denizli - Aliağa demiryolu hattının çift yönlü olarak açılması. Üçüncü maddemiz ise termal turizmde Denizli'nin pilot il olmasını istiyoruz. Pilot bölge ile ilgili düzenlemenin özellikle de Karahayıt bölgesinden başlamasını isteyeceğim" dedi.

YOĞUN KATILIM
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Şura'da, Şura'da Aydın'ı Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Uşak'ı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, Muğla'yı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Manisa'yı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil temsil edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 dakika hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN