Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Haddini bil' çıkışı

Giriş Tarihi: 7.4.2015
'Haddini bil' çıkışı

İGC Genel Kurulu'nda, "Haram yemek isteyen önce mali müşavirini değiştirir" diyen Atilla Sertel'e, Mali Müşavirler Odası Başkanı Feyzullah Topçu, "Haddini bil" çıkışında bulundu

Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Topçu, CHP İzmir Milletvekili Adayı Atilla Sertel'in, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) genel kurulunda "Haram yemek isteyen önce mali müşavirini değiştirir" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. Sertel'e "Haddini bil" diyerek seslenen Topçu, "Sayın Atilla Sertel kendisini genel kurulda aklamak istiyorsa mali müşavirlere saldırmak yerine, ilgili kurumlardan, bağımsız deneticilerden dönemi ile ilgili gerekli incelemeleri yaptırarak almış olduğu rapor doğrultusunda genel kurula hitap etmesi daha doğru ve inandırıcı bir davranış olurdu" dedi.

KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ!

Eski İGC Başkanı Atilla Sertel, CHP'den miletvekili aday adaylığı için geçtiğimiz ay istifa etti. 2 Nisan'da İGC'nin genel kurulunda Atilla Sertel, kendi dönemindeki yönetim, çalışma raporu ve gelir gider bilançoları açıkladı. Sertel, "Haram yemek isteyen önce mali müşavirini değiştirir. Ben göreve başlarken 30 yıldır bu cemiyetin mali müşavirini değiştirmedim" dedi. Sertel'in bu açıklamalasına ilk tepki İzmir Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Topçu'dan geldi. Sertel'in sözlerinin bu meslekte çalışanları küçük düşürücü ve suçlayıcı nitelikte olmasının kendilerini üzdüğünü dile getiren Topçu, "Sayın Atilla Sertel kendisini genel kurulda aklamak istiyorsa mali müşavirlere saldırmak yerine, ilgili kurumlardan, bağımsız deneticilerden, odamız ve odamız üyelerinden, dönemi ile ilgili gerekli incelemeleri yaptırarak almış olduğu rapor doğrultusunda genel kurula hitap etmesi daha doğru ve inandırıcı bir davranış olurdu" dedi. Sertel'in sözlerine açıklık getirmesi gerektiğinin de altını çizen Topçu, "Onurlu ve şerefli bir mesleği ifa eden mali müşavirlere söz söylerken siz dahil herkes haddini bilmelidir. Mali müşavirler; yasal düzenlemelere meslek standart ve normlarına, muhasebe etik kurallarına uygun olarak görevlerini yerine getirirken kimsenin haram yemesine yardım ve yol gösterici olmazlar. Odamız mensubu 8 bin üyenin bulunduğu ve sizinde bu kentten vekil adayı olmanız nedeni ile bu açıklama zorunluluğu doğmuştur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Haddini bil' çıkışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN