Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay Pazaryeri'nde istenmeyen görüntü

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Hatay Pazaryeri'nde istenmeyen görüntü

İzmir Hatay Pazaryeri'nde Konak Belediyesi'nin sorumluluğunda olan seyyar tuvaletler mikrop saçıyor. Tuvaletlerdeki atıkların yollara sızmasına, vatandaşlar tepki gösteriyor

İzmir'in en önemli semt pazarlarından bir tanesi olan Hatay Pazarı'nda kurulan seyyar tuvaletler mikrop saçıyor. Kentin göbeğindeki pazaryerinde kapıları bile doğru düzgün kapanmayan seyyar tuvaletlerdeki atıklar yollara sızıyor. Vatandaş ise bu durum karşısında tepki gösteriyor. Perşembe günleri kurulan İzmir'in en meşhur pazarlarından bir tanesi olan Hatay Pazarı'nda tuvalet rezaleti yaşanıyor. Konak Belediyesi'nin sorumluluğunda olan seyyar tuvaletler mikrop saçıyor. Pazarın kurulduğu günler 50 bin kişinin alışveriş yaptığı Hatay Pazarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Hatay Pazaryeri kullanıma bir türlü açılamadığı için çağ dışı manzaraların yaşanmasına sebep oluyor. Konak Belediyesi tarafından yönetmeliğe uymak için göstermelikte olsa koyduğu seyyar tuvaletlere kalıcı bir çözüm bulunamıyor.

PAZARCILAR İSYANDA

Yan yana kurulan 4 seyyar tuvalet de aynı manzaralar yaşanıyor. Gider yeri bulunmayan tuvaletler kötü kokuların oluşmasına neden oluyor. İdrar yoları enfeksiyonları başta olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkaran tuvaletler için hem bölge halkı hem de pazarcılar isyan etti. "Böylesine büyük bir pazarın tuvaletleri böyle olmamalı" diyen vatandaşlardan Nusret Bulut, "Her Perşembe günü aynı rezaleti çekiyoruz. Buraya 50 bin kişi geliyor. Acaba bu tuvaletleri buraya gönderenler kendileri kullanırlar mı? Pislik içerisinde. Bırakın tuvalete için içine girmeyi, açmak için kapısını tutamıyoruz. 1950'lerde mi yaşıyoruz. Kabinlerin her yerinden yola sızıntı yapıyor. Bunları görmek tespit etmek için uzman olmak gerekmiyor. Buraya İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 yıl önce pazaryeri yaptı, ama öylece duruyor. Kimsenin umurunda değil" dedi.

İNŞAATI BİTTİ AMA ÜSTÜ HALA KAPATILAMADI
Öte yandan Hatay'da kurulan Perşembe Pazarı'nın taşınacağı yeni pazaryerinin inşaatının bitmesine rağmen kullanılmak için üstünün kapatılması beklenirken, vatandaş ve pazar esnafı bu duruma bir anlam veremedi. Pazar kurulduğu için çarşamba geceleri perşembe günleri bölgede yaşayan çevre sakinleri araçlarını sokaktan kaldırmak zorunda kalırken, pazarın kurulduğu saatlerde ise bölgede yaşanacak her hangi bir yangın durumunda itfaiye, sağlık sorununda ambulansın sokaklara giremeyecek olması ise vatandaşı korkutuyor. Vatandaş ve pazar esnafı, üstünün kapatılmasını beklemeden pazaryerinin kullanıma açılmasını istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay Pazaryeri'nde istenmeyen görüntü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN