Başkanlar umutlu

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Başkanlar umutlu

Ege Bölgesi'nde partilerin milletvekili adaylarını belirlemesi ile hareketlilik başladı. Adaylara tam destek veren il başkanları, daha çok çalışarak milletvekili sayılarını artırmak istediklerini söyledi

İzmir'de milletvekilli adaylarının kesinleşmesi ile birlikte adaylar çalışmalarına başladı. Kentteki AK Parti ve CHP il başkanları, partisinin milletvekili adaylarını değerlendirdi. İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 7 Haziran'daki genel seçimde açıklanan milletvekili adaylarıyla ciddi bir başarı yakalayacaklarını belirtti, "Çok güçlü isimlerle İzmir'de başarıyı yakalamak için çalışacağız. Hedefimiz bu listeyle halkımızın İzmir'de takdirini kazanmak" dedi. CHP İl Başkanı Bedri Serter ise, "Bizim vekillerimizin hepsi ön seçimden çıkmış arkadaşlarımız. Hepsi sokaklarda dolaşarak oy istedi. Biz halka dokunan, halka yakın adaylarımızı seçtik" şeklinde konuştu.

MUĞLA'YA GENÇ BAKIŞ

Muğla'da AK Parti'nin ilk sırası eski ANAP milletvekillerinden Hasan Özyer'in oldu. CHP'nin ilk sırasında Milaslı avukat Akın Üstündağ var. MHP'de ise geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mehmet Erdoğan ilk sırada yer aldı. AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Türkiye genelinde milletvekili sayısının oranına göre en çok kadın aday adayının Muğla'da olduğunu ve ikisinin de listeye girdiğini söyledi. Küreci, "Adaylarımızın üçü 40 yaşın altında. Yani gençleri de gözardı etmedik" dedi. CHP İl Başkanı Mürsel Alban, ön seçim yapan tek partinin kendileri olduğunu ve demokrasiyi işlettiklerini hatırlattı, "Sandıktan çıkan sıralamaya sadık kaldık. Yani partilimiz ne istediyse o oldu. Bu durum partilileri de kenetledi. Eğer belirlediğimiz yol haritasını tam olarak hayata geçirebilirsek 6'da 6 yaparız" şeklinde konuştu. MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ise, adayları merkez yoklaması, anket ve internet üzerinden oylamayla belirlediklerini söyledi.

UŞAK'TA YOĞUN TEMPO

Aday adaylığı döneminin karşılıklı anlayış çerçevesinde tamamlandığını ifade eden AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, daha yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklarını söyledi, "Seçimin sonunda 400 milletvekili ile yeni Anayasa için gerekli çoğunluğu sağlayacağız" dedi. CHP Uşak İl Başkanı Ferit Günay, "Demokratik güzel bir yarış oldu. Bundan sonra yeni bir yarışımız başlıyor ve bütün küskünlükleri ve dargınlıkları bitirip, el ele zafer için mücadele edeceğiz" diye konuştu. MHP İl Başkanı Avukat Ali Kurt, aday listelerinin kesinleşmesinin ardından yaptığı değerlendirmede, 120 bin oy hedefine en yakın parti olduklarını söyledi.

DENİZLİ HAREKETLENDİ
Denizli'de milletvekilli adaylarının kesinleşmesi ile birlikte siyaset hareketlenmeye başladı. Denizli Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 7 milletvekili gönderecek. İlk dört sırası değişmeyen AK Parti'de İl Başkanı Şahin Tin, seçim beyannamesinde Denizli'ye dair çok büyük yatırımların yer alacağının müjdesini verdi, "Yüzde 60 oy ve 5 milletvekiline mutlaka ulaşacağız. Genel merkez tarafından hazırlanan seçim beyannamesinde Denizli'nin yer almasıyla büyük yatırımları Denizli'ye kazandıracağız" dedi. CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da, "Kadın milletvekili adaylarımız ilk sıralarda yer aldı. Halkımızın partimize olan büyük ilgisi ve sevgisi ile genel seçimden zaferle çıkacağız" diye konuştu. Seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiklerini anlatan MHP İl Başkanı Yasin Öztürk ise, "Başta ben ülkücüyüm diyen herkesi çalışmaya ve Denizlili hemşehrilerimizi partimize desteğe çağırıyorum" ifadelerinde bulundu.

AYDIN'DA SEVİNÇ VAR
Aydın'da AK Parti, CHP ve MHP'de milletvekilli adayı olarak açıklanan isimler, üç partide sevinçle karşılandı. Üç partinin il başkanları, milletvekili adaylarının partiye büyük bir güç katacağını belirterek hedeflerinin Aydın'da birinci parti olmak olduğunu söyledi. AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, "Listemizi değişimin bir adımı olarak görüyoruz. 3 milletvekilimizin de liste dışı kalması bizim için sürpriz oldu. Hedefimiz Aydın'da birinci parti olmak. Bununla birlikte 4 milletvekili çıkartacağımıza inanıyorum" dedi. CHP'nin milletvekili adaylarının örgütün tercihi olan ön seçimle belirlendiğini hatırlatan CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatcı, "6 milletvekili adayımızı belirledik. Birbirinden kıymetli adaylarımız ve örgütümüzle birlikte el ele gönül gönüle çalışarak 5 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum" diye konuştu. MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak ise, "Genel Merkez, adaletli ve isabetli bir liste hazırlamış. Adaylarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışarak en az 3 milletvekili çıkartacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlar umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN