Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokratız diyenler yayında sesimi kesti

AK Parti milletvekili adayı Savcı Sayan'ın, davet edildiği CNN Türk'te, programı sunan Mirgün Cabas tarafından apar topar yayından alınmasının yankıları sürüyor. Sayan, kendisine tuzak kurmak isteyen Cabas'ın bunu başaramadığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Demokratız diyenler yayında sesimi kesti
CNN Türk'teki Her Şey adlı programda sunucu Mirgün Cabas'ın önceki akşam konuk ettiği AK Parti milletvekili adayı Savcı Sayan ile girdiği polemik sonrası, misafirinin sesini keserek, yayından aldırması, sosyal medyada geniş yankı buldu. Programın hemen başında CHP'den AK Parti'ye geçmesinin pek olumlu karşılanmadığının ifade edilmesi üzerine Sayan'ın, bu durumun "Kılıçdaroğlu'nun Cemaat'e yakınlaşması kadar keskin olmadığını" söylemesi Cabas'ı kızdıran ilk hamle oldu. Sayan daha sonra Doğan Medya Grubu'nun "nifak tohumları" eken bir yayın çizgisi içinde olduğunu belirtip "Nifak çıkartmak için mi çağırdınız beni?" dedi. Bunun üzerine Cabas, konuğu henüz sözlerini tamamlamamışken "Sizin nifak çıkartacak kadar bir ağırlığınız yok endişe etmeyin. Yanaştığınız partiniz için o kadar makbul biri olsaydınız yedinci sırada aday gösterilmezdiniz" şeklindeki çıkışı gerginliği tırmandırdı. TV'de program yapan, objektif olma iddiasındaki bir gazetecinin konuğuna "yanaştığınız parti" gibi aşağılama içeren bir dille karşılık vermesi izleyenleri şoke ederken, "Madem ağırlığı yok, niye konuk ettin o zaman" yorumlarınn yapılmasına neden oldu. Sayan'ın, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı sırada Cabas'ın "Bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: çocukları vurmayın, annelerini yuhalatmayın" tweetini hatırlatınca tansiyon iyice yükseldi. Adeta çılgına dönen Cabas, konuğunun sesinin kesilmesini ve yayından alınmasını istedi. Söz konusu canlı yayına ilişkin Egeli Sabah'a çarpıcı açıklamalar yapan Sayan, "Benim İzmir'e gelişim ve özellikle Kemal Kılıçdaroğlu karşısına konulmam bunları rahatsız etti. CHP'yi dizayn eden Aydın Doğan medyası beni programa çağırdı. Siyasetle ilgili konuşacaklarını söylediler. Sonra orada bir kumpas kurdular. Başka yerlere çekmeye çalıştılar. Ben de hemen gereğini yaptım. Ondan sonra 'çok demokratım, demokrasiyi savunuyorum' diyen Doğan Grubu beni yayından alıyor. Kulaklıktaki sesimi kesiyor. Konuşma anında sesimin tonunu düşürüp, Mirgün Cabas'ın sesini yükseltiyor. Böyle abuk sabuk şeyler yaşandı" dedi.

İZMİR RAHATSIZLIĞI
Sayan, programa "Acaba sıralamadaki yerini beğenmeyip AK Parti'yi eleştirir mi" diye düşünülerek davet edildiğinin ortaya çıktığını anlatarak, konuşmasını şöyle tamamladı: "Olay budur. Tamamen bir kumpas. Tamamen benim İzmir'e gelişimden duydukları rahatsızlık. Bu sefer İzmir insanının bunlara inanmayacağını anladılar. İzmir'den hiç kimseyi temsil etmeyen bir liste yapmışlar. Dolayısıyla da bizim liste çok güzel olunca, herkes kendini o listede görünce bunların herhalde uykusu kaçtı. Acaba bunları sahadan uzaklaştırabilir miyiz? Acaba bunları itibarsızlaştırabilir miyiz? Onlar bunun derdindeler. Ama biz oyuna gelmedik. Bana göre Mirgün Cabas'ın ağzının payını verdim. Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha önemli bir kişi değilim.

TUZAĞA KENDİSİ DÜŞTÜ

Bunlar Cumhurbaşkanı'nı da Başbakanı da hedefe koymuşlar. Bunlarda oyun bitmez. Kendileri kumpas kurup, kendileri tuzağa düştüler. Çünkü onlar şeytani oyunlar peşindeler. Ben inançlı bir adam olarak samimi şekilde duygularımı itiraf ediyorum. Duygularımı söylüyorum. Ama onlar öyle yapmadı. Onlar bir tuzak kurdu. Allah'ın da bir hesabı vardı. Onların oyununu bozdu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokratız diyenler yayında sesimi kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN