Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçmene bankacılık krizini mi anlatacak?

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa ederek siyasete giren AK Parti İzmir 2'nci bölge birinci sıra adayı İbrahim Turhan, rakibi eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel'in seçim sürecinde halka neyi anlatacağını merak ettiğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Seçmene bankacılık krizini mi anlatacak?
AK Parti'de adı şimdiden ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcılığı için geçen Borsa İstanbul'un eski Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan, 2'nci bölge 1'inci sıradan milletvekili adayı olduğu İzmir'e gelerek seçim çalışmasına başladı. 47 yaşındaki Turhan, 2'nci bölgede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel gibi isimlerle yarışacak. Turhan, rakiplerinden Temizel için "Ekonomi adına ne anlatacağını merak ediyorum. BDDK'da yöneticilik yaparken yaşanan bankacılık krizi hatıralarını mı yoksa 'nereden buldun yasası' ile ekonomide yarattığı türbülansı mı anlatacak? Kılıçdaroğlu da sanırım SSK kuyruklarını anlatacak" diye konuştu. Kariyeri boyunca hep ekip çalışmasına, ortak akla önem verdiğini dile getiren Turhan, "AK Parti listelerine baktığım zaman beni çok mutlu eden husus, İzmir'in tüm unsurlarının, renklerinin listede kendisini hissettirmesiydi. Keşke diğer siyasi partilerin de listeleri böyle olsaydı. CHP'nin listesinin ancak 4'üncü sırasında İzmir'le irtibatlı isme rastlayabildim. Keşke diğer listeler de İzmir'in içinden İzmir'i bizim adaylarımız kadar hissedecek adaylar olabilseydi. Önemli olan bundan sonraki çalışmalarımızda millet iradesinin parlamentoya yansımasını sağlayacak İzmir'i yüceltecek, İzmir'i yücelterek Türkiye'nin büyümesine katkıda bulunacak çalışmaları sergilemek. Umarım burada ortaya koyacağımız çalışmalarla biz AK Parti milletvekili adayları olarak bu mesajımızı en doğru şekilde ileteceğiz" dedi.

GÜNDEM YENİ ANAYASA

Turhan, genel seçimde en önemli gündem maddesinin yeni anayasa olacağını belirterek, şöyle devam etti: "Türkiye'nin 2023, 2053 hatta 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için yapılması gereken stratejik planlara odaklandık. Kısa vadeli bakışlar bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Biz çalışmalarımıza Türkiye'nin birinci önceliği olarak 1980 yılından sonra askeri yönetim tarafından zorla üzerimize giydirilen ve Türkiye'yi deli gömleği gibi sıkıştırmakta olan anayasanın değiştirilmesi, toplumun bireyin hak ve özgürlüklerini güvence altına alan çağdaş, özgürlükçü, millet iradesinin her şeyin üzerinde yer aldığı şuuruyla 'hakimiyet kayıtsız şartsız miletindir' düsturunu felsefe edinmiş millet iradesi üzerinde vesayeti kabul etmeyen, vesayetçilikle pazarlığı olmayan, Türkiye'yi merkeze alan, Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomileri ve saygın ülkeleri arasına taşıyacak bir siyasal metin toplumsal uzlaşma ve kontrososyal sözleşme hazırlamak bu seçimde bizim gündem maddemiz olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmene bankacılık krizini mi anlatacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN